Aksaray Araç Kiralama

Aksaray Araç Kiralama Noktaları

Kiralanabilecek Araç Listesi

Ekonomik
Ekonomik
Lüks
Lüks
Orta
Orta

Aksaray Araç Kiralama Bilgileri

Alış Yeri:Aksaray
Araç Sınıfları:Ekonomik, Lüks, Orta
Kiralama Noktaları3
Popüler Acenteler:Garenta
Aksaray Hakkında

İzleri Hititler dönemindeki tabletlere kadar sürülebilen Aksaray, Anadolu coğrafyasının en eski yerleşim birimleri arasında bulunuyor. İlk Çağ’da Garsaura olarak anılan kent yine bu dönem içerisinde Kapadokya Kralı’na ithafen Archelais ismini aldı. Türklerin Anadolu’ya girişi ile birlikte kent Aksaray adını aldı ve günümüzde de bu şekilde anılıyor. Derin ve köklü bir tarihe sahip olması Aksaray’ı öne çıkartan unsurlar arasında yer alıyor. Tarihsel düzleminin yanı sıra yerleşim birimi doğal güzellikleri ile de son dönemlerde fazlaca gündeme geliyor. Bu da turistlerin her daim şehre ilgi göstermesine neden oluyor.

Aksaray, tarihinin yanı sıra kültürü ile de öne çıkıyor. Kenti dolaşmak, her noktasını özgürce ve sınırsızca keşfedebilmek için araç kiralama seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bu sayede konforlu ve güvenli bir şekilde tüm şehri görme imkanına kavuşursunuz.

Aksaray’da dolaşırken hem kent merkezinde hem de ilçelerinde önemli tarihi ve doğal güzellikleri gözlemleyebilirsiniz. Şehir, son dönemlerde özellikle doğal güzelliklerle öne çıkıyor. Bu bağlamda Ihlara Vadisi gözde noktalar arasında bulunuyor. Bunun yanı sıra, Hasan Dağı, Narlıgöl, Tuz Gölü de önemli ziyaret noktaları arasında bulunuyor. Kentin geçmişine odaklanmak isterseniz, Aksaray Müzesi, Sultanhan, Selime Katedrali Ve Peribacaları, Eğri Minare, Ulu Camii, Acemhöyük, Aşıklı Höyük, Aziz Gregorius Kilisesi, Zinciriye Medresesi, Yılanlı Kilise, Ağaçaltı Kilisesi, Çanlı Kilise, Aziz Mercurius Yeraltı Şehri gibi yerleri listenize alabilirsiniz.

Popüler Lokasyonlar


Aracınızı Enuygun'dan Kiralamak İçin Çok Sebebiniz Var

https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45000.png
En iyi fırsatları yakalayın
Farklı rent a car firmalarına ait onlarca araçta size en uygun araçları listeliyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/value-car-icon-45641.png
Tercihlerinize uygun araçları filtreleyin
Tercihlerinize uygun aracı bulmanız için geniş filtreleme seçenekleri sunuyoruz.
https://cdn2.enuygun.com/media/lib/uploads/image/45003.png
Tüm işlemlerinizi Enuygun üzerinden yapın
Sizi başka sitelere yönlendirmeden işlemlerinizi kolayca yapmanızı sağlıyoruz.

Sıkça Sorulan Sorular