Rize Uçak Bileti Ara

En Ucuz Rize Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Rize kalkışlı uçuşlar:

Sizin için seçtiğimiz Rize kalkışlı yurt dışı uçuşlar:

Rize Hakkında

Karadeniz Bölgesi'nin çayı ve yeşil doğasıyla meşhur olan şehri Rize, yaklaşık 330.000 nüfusu ile bölgenin kalabalık illerinden biridir.

Rize denilince akla çayın gelmesinin en önemli nedeni sürekli yağış almasıdır. Özellikle kıyı kesimleri çok yağış alan il, Türkiye sıralamasında da en çok yağışın olduğu yerdir. Yaz kış ılıman bir iklime sahiptir.

Anadolu'nun pek çok şehri gibi Rize de yaşama elverişli koşullarından dolayı birçok devlete ev sahipliği yapmıştır ve bölge mimarisi bu devletlerin tarihi izlerini taşıyor. Rize'yi turistlerin odağı yapan ise yayla turizmidir. Anzer Yaylası, Ayder Yaylası, İkizdere Yaylası ve Palovit Yaylası bu yaylaların en ünlüleri. Huzur ve sağlık arayanlar bu doğa harikası yeşilin içinde aradıklarını kesinlikle bulabilirler. Eski Rize evleri de bölgeye yapılacak ziyaretlerde görülmesi gerekenlerden. Hamsili pilav, turşu kavurma ve enişte lokumu Rize'ye özgü denenmesi gereken tatlardan bazılarıdır.

Karadere, Hemşin, Pazar ve Çayeli ilçeleri en büyükleri olmak üzere Rize'de toplamda 11 ilçe var. Kente deniz, kara, demir ve deniz yolu ile ulaşmak mümkün.

Rize Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
Gün Min Max
Per 7ºC 14ºC
Cum 10ºC 15ºC
Cmt 11ºC 17ºC
Paz 12ºC 17ºC
Pzt 12ºC 18ºC
Uçuş süreleri
Şehir Süre
Adana 1 saat 10 dk
Ankara 1 saat 20 dk
Antalya 1 saat 50 dk
Bodrum 1 saat 30 dk
Gaziantep 1 saat
Istanbul 1 saat 50 dk
Izmir 1 saat 30 dk
Trabzon 20 dk

İlgili Yazılar

Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
x