Gaziantep Uçak Bileti Ara

Gaziantep Seyahat Rehberi

Gaziantep'te ne yenir ne içilir?
Gaziantep'te ne yenir ne içilir?
Gaziantep'te gezilecek yerler
Gaziantep'te gezilecek yerler
Ortalama Sıcaklık (Gelecek 5 gün)
Gün Max Min
Çar 32ºC 20ºC
Per 32ºC 17ºC
Cum 27ºC 15ºC
Cts 28ºC 15ºC
Paz 30ºC 18ºC
Uçuş Süreleri
Şehir Süre
İstanbul'dan 1 saat 40 dk
İzmir'den 1 saat 50 dk
Ankara'dan 1 saat 10 dk
Bodrum 2 saat 45 dk

Gaziantep Hakkında

Gaziantep son yıllarda hızlı sanayi büyümesiyle dikkat çeken bir ilimizdir. 1 milyon 800 bini bulan nüfusuyla da Güney Doğu Anadolu bölgemizin en kalabalık ilidir. Kara ve Akdeniz iklimi karışımı bir iklimi vardı. Yazları sıcak ve kurak kışları ise soğuk hava görülür. Gece ve gündüz sıcaklıkları çok farklıdır.

Kentte Antep Kalesi, Bakırcılar Çarşısı, Mozaik Müzesi, Ömeriye Camisi ve Hayvanat Bahçesi kentte gezilebilen yerler arasında yer alır. Hayvanat Bahçesi Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesidir. Yemekleri özellikle de kebabı ve baklavasıyla ünlü Gaziantep'te, kent merkezinde ün yapmış lokantalar bulabilirsiniz. Gaziantep Oğuzeli Havalimanı şehre yaklaşık 20 km. uzaklıktadır. Buradan yurtiçinin yanı sıra Almanya, Hollanda ve Fransa'ya da direkt uçak seferleri bulunur. Kent merkezine belediye otobüsü, HAVAŞ ya da taksi ile ulaşım sağlanır. Bu kentte Gaziantep, Hasan Kalyoncu ve Zirve Üniversiteleri eğitim vermektedir.

Gaziantep'e bağlı ilçeler ise şunlardır: Araban, Karkamış, Nizip, Yavuzeli, İslahiye, Şahinbey, Şehit Kamil, Oğuzeli, Nurdağı.

Yorumlar

Aşağıda yazılan yorumlar, Enuygun.com ziyaretçilerine ait görüş ve düşüncelerdir. Yorumlar, moderasyondan geçmekte ve onaylanmaları durumunda yayınlanmaktadır. Yine de Enuygun.com, yorumlarla ilgili sorumluluk kabul etmez. Enuygun.com, bu bölümde sorulan sorulara yanıt vermemektedir.
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
x