Bursa Uçak Bileti Ara

En Ucuz Bursa Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Bursa kalkışlı uçuşlar:

Bursa Hakkında

Bursa 2 milyon 700 binlik nüfusuyla Türkiye'nin en kalabalık şehirlerindendir. Aynı zamanda en önemli sanayi kentlerimizden biridir. Şehirde Osmanlı İmparatorluğu'na başkentlik yaptığı için çok sayıda Osmanlı eseri bulunur. Bunların en ünlüleri Ulu Cami, Emir Sultan Camii, tarihi evleriyle Cumalıkızık sayılabilir. Ayrıca Uludağ, Mudanya, Trilye, Oylat, Ulubat Gölü, İznik gibi yerler de gezilebilir. Bursa'da yazlar sıcak ve az yağışlı, kışlar ise orta soğuklukta ve yağışlı geçer. Yüksek yerlerde yağmur yerini kara bırakır. Bursa'da hava ulaşımı Yenişehir Havalimanı'ndan yapılır. Şehre uzaktır. Ancak otobüs seferleri yapılmaktadır. Ayrıca İstanbul'da Bursa'ya, deniz uçağı seferleri de yapılır. Yine İstanbul'a İDO ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin deniz otobüsü seferleri de yapılmaktadır. Şehir içinde metro ve tramvay ulaşımı vardır.

Türkiye'nin önemli sanayi kentlerinden biri olan Bursa'da, Tofaş-Fiat ve Oyak-Renault ve Karsan otomobil fabrikaları üretim yapmaktadır. Şehir tekstil üretimi konusunda da gelişmiştir. Uludağ Üniversitesi, Bursa Teknik ve Orhangazi Üniversiteleri yüksek eğitim veren kurumlardır. Bursa'nın plaka kodu 16'dır. Bursa'ya bağlı Orhangazi, Nilüfer, Mudanya, İnegöl, Mustafakemalpaşa, Yenişehir, Gürsu, Harmancık, Yıldırım, Büyükorhan, İznik, Keles, Karacabey, Kestel, Gemlik, Kestel, Orhaneli ilçeleri bulunur.

Bursa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin en büyük sanayi şehirlerinden olan Bursa, ulaşımında da alternatifler sunan bir şehir. Kentte Yenişehir Havalimanı hizmet verir. Buradan Ankara bağlantılı Türkiye’nin diğer şehirlerine uçuşlar yapılır. Ayrıca  şehir içi ulaşımda BURULAŞ adı altında Bursaray, Burtram raylı sistemleri, otobüs ve İstanbul gibi yakın şehirlere deniz otobüsü, deniz uçağı ve helitaksi gibi toplu ulaşım araçları bulunur. Şehir içinde tren ya da tramvay kullanılabilir.

Otobüs

Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan 80 nolu belediye otobüsü ile şehir içi ulaşımı sağlanır. Otobüs kent merkezinden kalkar ve Ankara yolu üzerinden havaalanına kadar otobüs seferleri çok sık olmamakla birlikte düzenli olarak yapılıyor. Akşam saatlerinde ise otobüs seferi yoktur.

Taksi

Havaalanından Bursa merkeze ya da gideceğiniz yere gitmenin en pratik yolu taksidir. Havaalanının taksileriyle istediğiniz yere gidebilirsiniz. Havaalanı İznik’e yakın bir yerde konumlanmış.

Dolmuş

Otobüs ve taksinin yanı sıra Yenişehir ilçe merkezinden kalkan ve havaalanından geçip Bursa Doğu Garajı’na giden dolmuşlar da var.

Bursaray

Bursaray, Ankara yolu Kestel istasyonundan üniversiteyi de kapsayarak Mudanya’ya doğru giden raylı bir toplu ulaşım aracıdır. 38 istasyonu vardır ve toplam 39 km uzunluğunda bir alanı kapsar.

Burtram

Bursa şehir içinde Stadyum ile Heykel arasında gidip gelen ring sefer yapan nostaljik tramvay da var.

Budo

Bursa’dan Armutlu’ya ve İstanbul Kabataş’a giden deniz otobüsleri de bulunur. Deniz uçağı Bursa’nın Gemlik ilçesinden İstanbul Haliç’e ve yine Bandırma’dan Haliç’e gidip gelen ve denize inip kalkan deniz uçağı ulaşımı da bulunur.

Helitaksi

Yine Bursa’nın Nilüfer ilçesinden İstanbul’un Şişli ve Kadıköy semtlerine helikopter taşımacılığı da yapılır.

Havalimanı Bilgileri

Bursa Yenişehir Havalimanı, kent merkezine 50 km uzaklıkta Yunuseli semtinde ilk olarak askeri havalimanı olarak açılmış ardından kargo uçakları kullanmış. 2001 yılında ise sivil hava trafiğine açılmış.

Havaalanından Ankara ve yine Ankara aktarmalı Türkiye’nin başka şehirlerine ulaşım mümkün. Yurtdışında ise Almanya’nın Düsseldorf ve Kuveyt ile yine Kıbrıs Lefkoşa şehirlerine yurt dışı uçuşları mevcut. 2 milyon 250 bin kapasiteli havaalanı, 5600 metrekare üzerine inşa edilmiş.

Bursa Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
Gün Min Max
Pzt 0ºC 13ºC
Sal 2ºC 13ºC
Çar 6ºC 15ºC
Per 7ºC 13ºC
Cum 7ºC 14ºC
Uçuş süreleri
Şehir Süre
Adana 1 saat 10 dk
Ankara 1 saat
Antalya 1 saat 20 dk
Bodrum 1 saat 10 dk
Gaziantep 1 saat 30 dk
Istanbul 30 dk
Izmir 50 dk
Trabzon 1 saat 50 dk
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
x