Bandırma Uçak Bileti Ara

Bandırma Hakkında

Balıkesir iline bağlı Bandırma, Marmara Denizi’nin güney kıyı şeridinde yer alıyor. Altıeylül ve Karesi'den sonra Balıkesir’in önde gelen üçüncü büyük ilçesidir. Buranın tarihte Kizikos, Panderma, Panormos gibi isimlerle anıldığı görülüyor. Bugün Türkiye’nin en büyük limanlarından birine sahip olan Bandırma limanına İstanbul’dan her gün düzenli olarak feribot seferleri yapılıyor. Bununla beraber İstanbul’dan ve Ankara’dan bölgeye çeşitli otobüs firmaları da seferler düzenliyor. Ayrıca TCDD’nin ana limanlarından birine sahip olan bölgeye İzmir’den her gün iki yolcu treni sefer yapıyor.

Bandırma, dünyaca ünlü Manyas Kuş Cenneti, Bandırma Arkeoloji Müzesi, Şehitler Anıtı, Erdek Adası, Kapıdağ Yarımadası, Avşa Adası gibi yerleri ile öne çıkıyor. Ayrıca arkeolojik kalıntılar ve tarihi tapınaklar açısından görülmesi gereken önemli bir yerdir. Bölgede Daskyleion ve Kyzikos ören yerlerinden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği alan olan Bandırma Arkeoloji Müzesi 4 bin 500 metrekarelik bir alana kuruludur. Bu müze Pazartesi günü hariç haftanın her günü gezilebiliyor. Bandırma denince akla gelen diğer bir yer ise Bandırma'ya yaklaşık 20 km. mesafede bulunan Manyas Kuş Cenneti’dir. Burası için doğal bitki türleri ve canlılarıyla gezilip görülmesi gereken doğal bir müze diyebiliriz. Kızılçam, palamut, meşe gibi ağaçları ve çok sayıda farklı türden su kuşu, benekli kaplumbağa, yeşil kurbağa gibi canlı türlerini de burada görebilirsiniz. Bandırma’nın Türkiye için tam bir ‘Balık Cenneti’ olduğunu da söyleyebiliriz. Burada lüfer, palamut, çinakop, karagöz, uskumru gibi her türlü balığı yeme şansına da sahipsiniz. Bandırmayı görmek için en iyi mevsim yazdır. Eşsiz doğa manzaraları, deniz, sımsıcak güneşi ile içinizi ısıtan bölge aynı zamanda ören yerleri ve müzeleriyle de farklı keşif turları sunuyor.

Bandırma Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
Gün Min Max
Cum 11ºC 16ºC
Cmt 13ºC 19ºC
Paz 13ºC 19ºC
Pzt 12ºC 20ºC
Sal 13ºC 23ºC
Uçuş süreleri
Şehir Süre
Adana 1 saat 20 dk
Ankara 1 saat 20 dk
Antalya 1 saat 30 dk
Bodrum 1 saat 10 dk
Gaziantep 1 saat 40 dk
Istanbul 30 dk
Izmir 40 dk
Trabzon 2 saat
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
x