Alanya Uçak Bileti Ara

En Ucuz Alanya Uçak Biletleri

Sizin için seçtiğimiz Alanya kalkışlı uçuşlar:

Alanya Hakkında

Alanya, Antalya'ya bağlı dünyaca ünlü turistik bir ilçedir. Özellikle turizmde çok hızlı bir büyüme göstermiş ve ilçe artık il olacak kadar büyümüştür. Şehirde ayrıca 10 bin kadar Alman ve Rus vatandaşı da yaşar. Ve genelde onların yaşadığı mahalleler bulunur. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Alanya'da yazlar sıcak ve kurak kışlar ise ılık ve yağışlı geçer. Sıcaklık uzun sürdüğü için otelcilik şehrin en önemli geçim kaynağı olmuştur. Nisan ayından Kasım hatta Aralık ayına kadar denize girilebilir. Alanya'da Damlataş Mağarası, Kale, Tersane, Arkeoloji Müzesi, Dim Mağarası ve Dim Mağarası ve Dimçay gezilebilir. Dimçay deresi üzerinde çok sayıda tesis bulunur. Yemek yiyip serin sulara girebilirsiniz.

Alışveriş etmek için ucuz ve alternatif ürünler bulabileceğiniz çarşısı vardır. Alanya'ya havayoluyla ulaşım ya Antalya Uluslararası Havalimanı'ndan ya da yeni açılan Gazipaşa Havalimanı'ndan yapılabilir. Gazipaşa Havalimanı ilçe merkezine yaklaşık 30 dakikalık mesafede küçük bir havalimanıdır. İstanbul ve Ankara'dan seferler yapılmaktadır. Aynı zamanda turist uçakları da bulunur. İlçede Akdeniz Üniversitesi'nin Meslek Yüksek Okulu eğitim vermektedir. Alanya'da Uluslararası Triatlon ve Avrupa Plaj Voleybolu Turnuvaları düzenlenmektedir.

Gazipaşa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Antalya, Türkiye’de yaz turizmi denince akla gelen ilk şehirlerden biri. Antalya denince de akla şehrin yatak kapasitesinin %25’ini barındıran Alanya ilçesi geliyor. Özellikle doğu bloğu ülkeleri ile İskandinav ülkelerinin çoğunluğunu oluşturduğu iki milyon civarında turist ağırlayan ilçe, Antalya’da yer alan iki uluslararası havalimanın da arasında yer alıyor. İlçenin Gazipaşa Havalimanı’na uzaklığı 45, Antalya Havalimanı’na olan uzaklığı ise 126 kilometre.

Otobüs – Dolmuş

Alanya’ya havalimanlarından ulaşım tamamen karayolu ile sağlanıyor. 45 km uzaklıkta bulunan Gazipaşa Havalimanı’na şehrin otogarından direkt minibüs ve otobüsler yer alıyor. 126 kilometre ile yaklaşık 2 saat uzakta yer alan Antalya Havalimanı’na gitmek için ise önce Antalya otobüs ya da minibüslerinde, Antalya Otogarı’ndan ise 600 numaralı otobüse binerek havalimanına ulaşmak mümkün.

Havaş

Gazipaşa Havalimanı’nın İç Hatlar terminali çıkışından kalkan Havaş otobüsleri, her iç hat uçağının gelişinden 25 dakika sonra hareket ediyor.

Antalya Havalimanı’ndan ise direkt Alanya’ya gelen Havaş hattı olmasa da Antalya yönüne giden araçtan otogarda inip Alanya araçlarına aktarma yapabilirsiniz.

Taksi

Şehirdeki iki havalimanı da Alanya’nın da aralarında bulunduğu ulusal ve bölgesel merkezlere sabit fiyat uygulamasıyla yolcu taşıyan taksilere sahip. 

Araç Kiralama

Araç kiralama birbirine uzak mesafede bulunan onlarca güzergahın yer aldığı Antaly’da tatiliniz boyunca verilecek belki de en mantıklı seçim. Bunun için Gazipaşa Havalimanı’nda çeşitli araç kiralama ofisleri yer alıyor.

Üstelik buradan kiralayacağınız aracı Alanya merkezde, Antalya’da, Antalya Havalimanı’nda ya da otogarda bırakabilirsiniz. Aynı şekilde Antalya Havalimanı’ndan da araç kiralayabilir, burada bulunan 9 adet araç kiralama ofisiyle görüşebilirsiniz.

Havalimanı Bilgileri

2009 tarihinde açılan ve Antalya hava trafiğini bir nebze olsun rahatlatan Gazipaşa Havalimanı, 150 yolcu kapasiteli uçaklarının inebileceği büyüklükte. Ayrıca 1.5 milyon yolcu kapasitesi de bulunan havalimanının arındırılmış bölge ve gidiş salonunda yolcu ile yolcu yakınları için yeme-içme işletmeleri yer alıyor.

Havalimanının ayrıca dış hatlar terminalinde geniş bir duty free yer alıyor. Antalya Havalimanı zaman geçirme alanları noktasında Gazipaşa’dan daha zengin. Türk mutfağının meşhur lezzetlerinin tadına bakabileceğiniz restoranların yanında uluslar arası restoranlar ile kahve zincirlerini de tercih edebilirsiniz. Antalya Havalimanı da geniş bir duty free yelpazesine sahip.

Alanya Seyahat Rehberi

Ortalama sıcaklık (Gelecek 5 gün)
Gün Min Max
Per 13ºC 15ºC
Cum 15ºC 17ºC
Cmt 16ºC 19ºC
Paz 16ºC 18ºC
Pzt 17ºC 18ºC
Enuygun Com İnternet Bilgi Hizmetleri Teknoloji ve Ticaret AŞ, Enuygun Seyahat adıyla Türsab’a A-7153 Belge No ile kayıtlı, 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’na tabi olarak hizmet sunan A sınıfı seyahat acentesidir.
ENUYGUN Seyahat’ten alınan biletler ile ilgili rezervasyon, biletleme, iptal ve değişiklik işlemleri Akdeniz Petur Turizm ( IATA Kodu : 8822861 ) tarafından yapılmaktadır.
x