Image 01 Image 02 Image 03

ADSL, Fiber, Uydunet İnternet Paketlerini, Bağlantı Tarifelerini Karşılaştırın

 

Genel Müdürümüz Çağlar Erol'dan size bir mesaj var:

İletişim bilgilerinizi bırakın, hem Enuygun.com'a özel kredi kart oranlarını e-posta adresinize gönderelim, hem de güncel haber ve kredi kart oranlarından sizi haberdar edelim.

İletişim bilgileriniz başarı ile kaydedilmiştir.
Sağlayıcı Bağlantı Limit Açıklama Fiyat
En fazla 3 seçenek seçiniz!
 1. * Vodafone
  Vodem Kampanyası
  Tarife Detayı
  7 GB
  Hediye Aktivasyon ücreti yok
  Onay Bu tarifede aktivasyon ücreti ödenmez.
  Bilgi Bu tarifenin sunduğu avantajlardan yararlanabilmeniz için 30-06-2014 tarihinden önce başvuru yapmalısınız.
  Uyarı 24 ay taahhüt gerekir
  Uyarı Bu tarifenin sunduğu avantajlardan yararlanabilmeniz için 24 ay abonelik taahhüt etmelisiniz.
  Aboneliğin 24 aydan önce sonlandırılması durumunda kampanya dahilinde ücretsiz/indirimli verilen promosyonların/indirimlerin ücretleri sağlayıcı tarafından tahsil edilir.
  24 ay x 49.90 TL

  Bu linke tıkladığınızda, Vodafone başvuru sayfasına yöneleceksiniz..
  *Sponsor Konum
En fazla 3 seçenek seçiniz!
Son Güncelleme: 21/04/2015

Sık Sorulan Sorular
 1. Enuygun.com ADSL başvurum ne kadar güvenli?
 2. Enuygun.com'dan yapacağım başvurular için ek ücret ödemem gerekiyor mu?
 3. Fiber internet bağlantısı nedir?
 4. Kablo internet nedir?
 5. ADSL bağlantısı için hangi donanıma ihtiyacım var?
 6. Limitli ya da limitsiz ihtiyacımı nasıl belirleyebilirim?
 7. Benim için hangi tarife en uygun olur?

Enuygun.com, sizden kesinlikle gizli bilgilerinizi talep etmez. Verdiğiniz bilgiler, Enuygun.com tarafından ilgili sağlayıcılara yönlendirilir, ve sağlayıcılar sizinle iletişime geçerek başvurunuzu tamamlarlar. Enuygun.com, verilerinizi internet sağlayıcılar dışında üçüncü kişilerle paylaşmayacağını taahhüt eder. Yani Enuygun.com üzerinden yapacağınız başvurularınız kesinlikle güvenlidir.

Hayır. Enuygun.com karşılaştırma ve başvuru hizmeti tamamen ücretsizdir. Servis sağlayıcılar onay aşamasında standart ücretlerini talep edeceklerdir. Bu ücretlerin Enuygun.com'un verdiği servisle bir ilgisi yoktur.

Fiber kablolar, yüksek miktarda veri aktarımı için kullanılan, cam elyaf türevi bir kablo türüdür. Fiber kablo altyapısı üzerinden ADSL'ye kıyasla çok daha yüksek hızlarda internet bağlantısı mümkün olur. Kısa süre öncesine kadar yalnızca Türk Telekom'un şirketler için sunduğu fiber hizmetini son yıllarda bazı şirketler, Türkiye'de belirli bölgelerde fiber kablo döşeyerek sunmaya başladılar.

Fiber bağlantı, saniyede 100 Megabit'e kadar yüksek hızlarda internet bağlantısı olanağı sunuyor. Bu hızla örneğin DVD formatında bir filmin tamamını dakikalar hatta saniyeler içinde indirmek mümkün. Bağlantı için kullanıcının yapması gereken ise çoğunlukla ilgili şirketi arayarak randevu almak - gerekli olan modem ve diğer kurulumu şirket yetkilileri kısa sürede tamamlayabiliyor. Fiber internet bağlantısı için ADSL'deki gibi bir telefon hattına da gerek bulunmuyor.

Kablo TV, Türkiye'nin çoğu yerinde yaygın olarak kullanılan bir televizyon altyapısı. İşte aynı altyapıyı kullanarak internet bağlantısı da mümkün. Ülkemizde Türksat'un sunduğu Kablo internet servisi, evlere gelen kablo tv şebekesine bir modem takılarak bilgisayarın internete bağlanmasına uygun hale getirilmesi şeklinde sunuluyor. Kablo internet, şu an saniyede 512 Kilobit ile 10 Megabit arasında veri hızlarında servis sağlıyor.

ADSL bağlantısı için bir ADSL modem'e, ve telefon hattınızda sorun yaşamamanız için de splitter / ayırıcı denilen ufak bir aparata ihtiyacınız var. Ayırıcı, telefon konuşma frekansınızı ADSL veri frekansından ayırmak için kullanılır, ve çoğunlukla modemle birlikte ücretsiz olarak verilir.

ADSL Modem, isteğinize bağlı olarak kablolu ya da kablosuz bağlantı sunabilir. Kablolu modem kullanmanız durumunda, bilgisayarınızı ethernet kablosu adı verilen bir kablo vasıtasıyla modeme bağlamanız gereklidir. Kablosuz (wireless) modemlerde ise, gerekli ayarlar yapıldığında, bilgisayarınız herhangi bir kabloyla modeme fiziksel olarak bağlanmadan internete giriş yapabilirsiniz. Tabi bunun için sizin bilgisayarınızda da kablosuz bağlantı donanımının bulunması gereklidir (çoğu yeni taşınabilir bilgisayarda kablosuz bağlantı standart olarak bulunur.)

Limitli bağlantılarda aylık belli miktarlarda veri transferi yapmanıza izin verilir. Bunun üzerindeki veri aktarımlarından ek ücret alınır. Eğer internet bağlantısını yalnızca epostalarınıza bakmak için, web sayfalarında günde bir iki saat gezinmek için kullanıyorsanız. limitli bağlantı seçeneği sizin için büyük olasılıkla daha uygun olacaktır. Eğer interneti yoğun olarak kullanıyor, sevdiğiniz şarkıları, resimleri, filmleri bilgisayarınıza indiriyorsanız, limitsiz bağlantıyı tercih edebilirsiniz.

Size en uygun tarifeyi belirleyebilmek için, Enuygun.com hizmetinizde! Eğer internet bağlantısını yalnızca epostalarınıza bakmak için, web sayfalarında günde bir iki saat gezinmek için kullanıyorsanız, limitli bağlantı seçeneği sizin için büyük olasılıkla daha uygun olacaktır. Eğer interneti yoğun olarak kullanıyor, sevdiğiniz şarkıları, resimleri, filmleri bilgisayarınıza indiriyorsanız, hem daha yüksek hızlarda, hem de limitsiz bağlantıyı tercih edebilirsiniz.

Arkadaşına Tavsiye Et
x