Anasayfa Haberler Etiket: Ziraat bankası çiftçi kredisi hesaplama

Çiftçiye kredi müjdesi

 Hükümet çiftçilere yeni yıldan itibaren kredi kolaylığı getirdi. Başbakan Tayyip Erdoğan, çiftçileri ilgilendiren haberi grup toplantısından duyurdu. Buna göre, Ziraat Bankası'nın vereceği tarımsal kredilere uygulanan baz faiz oranı 1 Ocak'tan itibaren tüm vadelerde yüzde 13'ten yüzde 10'a indirilecek.

Ziraat'ten çiftçilere yeni yıl kredisi

Ziraat Bankası'ndan daha önce değişken faizli kredi kullanan ve borcu devam eden çiftçilerin borçlarına da açıklanan yeni faiz oranları uygulanacaktır. 2002 yılında 227 milyon TL olan Ziraat Bankası tarımsal kredi miktarı 24.12.2010 tarihi itibariyle 12,9 milyar TL'ye ulaşmış olup, bu gün itibariyle haftada ortalama 18.279 çiftçimize 244 milyon TL, lik kredi kullandırım hacmine ulaşılmıştır. Son 7 yılda Ziraat Bankası'nca 3,6 milyon üreticimize 35,8 milyar TL sübvansiyonlu kredi kullandırılmıştır. Ziraat Bankası'nın tarımsal kredi takip oranları ise 2002 yılında %62 iken, bugün itibariyle bu oran Bankacılık sektörünün genel takip oranı olan % 3,8 'in de altında, % 1,6 olarak gerçekleşmiştir

Denizbank çiftçi müşteriden memnun

Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, çiftçi müşterilerinden memnun olduklarını belirterek, ''Tarımsal kredilerdeki yüzde 5,5'lik batık oranı, kredi kartlarında yüzde 10, KOBİ kredilerinde ise yüzde 6'yı buluyor'' dedi. Denizbank çiftçi müşteriden memnun Ateş, KOBİ'lere kredi sözleşmesi imzalanması dolayısıyla düzenlenen törene katılmak üzere geldiği Adana'da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, nüfusun dörtte birini istihdam eden tarım sektörüne ilgilerinin yıllar önce başladığını, ilk üretici kartını vermelerinin ardından diğer bankaların kendilerini izlediğini ifade etti.
x