Ana Sayfa >Haberler>İstanbuldan Irak Erbil'e Otobüs Fıyatı

İstanbuldan Irak Erbil'e Otobüs Fıyatı - Haberler

THY Erbil seferleri başladı

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türk Hava Yollarının (THY) Irak'ın Erbil kentine seferlere başlamasının önemine işaret ederek, "Erbil seferlerinin başlaması son derece olumlu. Tabii ki bölge halkları arasında iyi bir köprü kuracak. Onun ekonomik, siyasi birçok yansıması var" dedi.


THY'nin ilk İstanbul-Erbil seferine başlaması nedeniyle iş adamı heyetiyle birlikte Erbil'e giden Bakan Şimşek, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan hareketinden önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bölgenin istikrarı ve refahı için çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:


"THY'nin ilk uçuşu. Dolayısıyla onu kutlamak amacıyla birlikte gidiyoruz. Günübirlik bir ziyaret. Sabah oradayız, öğleden sonra da döneceğiz. Kısa bir ziyaret. Erbil seferlerinin başlaması son derece olumlu. Tabii ki bölge halkları arasında iyi bir köprü kuracak. Onun ekonomik, siyasi bir çok yansıması var. Sonuçta biz bu bölgedeki ülkelerin, halkların istikrarı, refahı için ülke olarak elimizden geleni yapıyoruz. Biz büyük düşünüyoruz. Bölge ne kadar istikrara kavuşursa, ne kadar yüksek refaha kavuşursa Türkiye için daha iyi olacaktır. Biz olaya bu şekilde bakıyoruz."

Kaynak: Dünya Gazetesi - Ekonomi - 22.04.2011

Enuygun.com'u Tavsiye Edin

Arkadaşına Tavsiye Et!
Enuygun.com'a ulaşın
x