Ana Sayfa >Haberler>Esnaf Kredisi Hesaplama

Esnaf Kredisi Hesaplama - Haberler

Başbakan'dan esnafa kredi sürprizi

12 Haziran seçimlerinde son viraja girilirken Başbakan Erdoğan’dan esnafa ve yeni iş kuracaklara sürpriz hibe. Pozitif ayrımcılık yapılacak olan kadınların limiti erkeklere göre 5 bin lira fazla olacak.

 

Erdoğan,seçime sayılı günler kala ziyaret ettiği esnafa 1 milyar liralık kredi müjdesi verdi.

 

Toplantının ardından TESK Yönetimi ve illerin oda başkanlarıyla yemek yiyen Başbakan, yarın Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün’ün KOBİ stratejisi ile birlikte 1 milyar liralık kredi paketini açıklayacağını söyledi.

Kaynak: Hürriyet Ekonomi - 24.05.2011

İşyerleri Halkbank kredisiyle yenileniyor

Halkbank, işyerlerini yenilemek isteyen KOBİ’lere yönelik İşyerimi Yeniliyorum Kredisi’ni hizmete sunuyor

Kredi, işyerlerinin tadilat ve dekorasyon amaçlı harcamaları ile bu kapsamda mal ve hizmet sunan tedarikçilerin finansman gereksinimleri için kullandırılıyor. İşyerimi Yeniliyorum Kredisi’nin çok avantajlı faiz oranı, ödemesiz dönem kolaylığı ve uzun vade seçeneğiyle geniş bir kesime hitap edeceğini belirten Halkbank Esnaf ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Yunus Esmer şunları ifade etti:“Halkbank 2010’u büyüme yılı olarak değerlendiren reel sektöre İşyerimi Yeniliyorum Kredisi’yle yeni bir destek sunuyor. Yılın ilk üç ayına ait verilere göre dünyanın en hızlı büyüyen ikinci ekonomisine sahip ülkemizde reel sektörün bu olumlu tablodan maksimum faydayı sağlamasını istiyoruz. Bu nedenle işletmelere uygun koşullarla işyerlerini yenileme, büyük bir ekonomik yükün altına girmeden vitrinlerini çekici hale getirme fırsatı tanıyoruz.”

KOBİ ve esnafa özel avantajlı faiz oranı:KOBİ’ler ve serbest meslek mensuplarına 5 bin TL ve üzeri tadilat ve dekorasyon harcamaları için kullandırılan İşyerimi Yeniliyorum Kredisi’nin aylık faiz oranı 3 ay ödemesiz dönemli 12 ay vadede yüzde 0,75; 6 ay ödemesiz dönemli 13 – 24 ay arası vadede yüzde 0,80; 6 ay ödemesiz dönemli 25 – 36 ay arası vadede yüzde 0,85 olarak belirlendi.


Kaynak: Finansgündem - 02.07.2010

Enuygun.com'u Tavsiye Edin

Arkadaşına Tavsiye Et!
Enuygun.com'a ulaşın
x