Anasayfa Haberler Etiket: En uygun konut kredisi veren bankalar

TOKİ'den deprem kampanyası

TOKİ Başkanı Bayraktar, evleri depremde yıkılacak vatandaşlara konut verilmesini öngören projesini açıkladı TOKİ'den deprem kampanyası Bayraktar, ilk etapta İstanbul’da uygulamaya başlayacakları proje için, “Evi için ‘depremde yıkılma riski taşıyor’ raporunu alan vatandaş gelsin, evinin bedelini peşinattan düşelim, 15 senede ödeme şartıyla yeni TOKİ dairesini verelim” dedi. Apartmansa kamulaşacak İstanbul’da TOKİ’nin stok daireleri olduğunu kaydeden Bayraktar, “Eğer vatandaşın evi oturulamaz halde ise, depremde hasar görmüşse, raporunu bize getirecek, ‘Ben bu evden çıkmak istiyorum’ diyecek. Boşaltacak, bizim daireye taşınacak” dedi. Vatandaşın riskli evini de TOKİ’nin alacağını vurgulayan Bayraktar, tüm daireleri almaları durumunda apartmanı yıkacaklarını bildirdi. Bayraktar, on daireli bir binada 8 daireden rapor ulaşması gibi bir durumda da, apartmanın kamulaştırılacağını söyledi.

Bu dev projede aile olmayan ev yok!

Boğaz'ın en güzel konut projesinde ilginç bir kriter uygulanıyor! Aile olmayana ev satılmıyor Bu dev projede aile olmayan ev yok! ESRA ÖZSÜMER Son günlerde emlak piyasasının en merak edilen yerlerinin başında geliyor Zincirlikuyu’daki Zorlu Center. Herkes birbirine yapının detaylarını ya da yaşadığı fiyat maceralarını anlatıyor. Fiyatlar henüz “resmi olarak” belli değil ama “dedikodusu” çok. Tabii konuşulanlar oldukça “yüksek”... O yüzden Zorlu Center’a müşteri gibi gidip orada gördüklerimizi, hem de konuştuklarımızı yazmaya karar verdik. Üst gelir grubundan 400 ailenin sahip olacağı rezidans dairelerden birinin talip adayı olarak kapısını çaldığım satış ofisi biraz gizlenmiş gibi. Karayolları binasının arkasından yükselen kule vinçleri takip ederek, biraz da tahmin yeteneğimi kullanarak buluyorum ofisi. Şantiyenin kapısından satış ofisine kadar olan mesafe 30 metreden fazla değil. Ancak bu mesafe içinde iki ayrı güvenlik kulübesi var. Buradaki görevliler, önce ismimi içeriye bildiriyor, sonra bana eşlik ederek yol gösteriyor. Satış ofisinde, birkaç görüşme odasına açılan geniş salonun tam ortasında Zorlu Center’ın maketi tüm heybetiyle duruyor. Ofise girer girmez müşterileriyle bekletmeden ilgilenmeye başlayan görevli, randevu usulüyle çalıştıklarını belirtiyor. Randevusuz hiçbir şekilde görüşmediklerini. Ama o kadar ısrarcıyız ki “pes” ediyorlar. Siz yine de “randevusuz gitmeyin” bizim kadar şanslı olamayabilirsiniz.

Anahtar teslim konut kredisi

Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Somer, 2001 öncesi bireysel ürünlerin az olduğunu belirtti Anahtar teslim konut kredisi Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer Türkiye’nin makroekonomik istikrardan uzak olması, kamu maliyesinin bozukluğu nedeniyle çok yüksek reel faizlerin hüküm sürmesi ve yurtiçi tasarrufların önemli bölümünün kamu açıklarını finanse etmekte kullanılması nedeniyle 2001 krizi öncesinde bireysel bankacılık hacimlerinin de çok zayıf olduğunu belirti. Somer, daha sonraki yıllarda bireysel bankacılığın hızlı bir gelişme gösterdiğini söyledi. Somer, “Krizden sonra uygulanan ekonomik istikrar programıyla birlikte kamu maliyesinde sağlanan disiplinin kamunun mali piyasalar üzerindeki baskıyı azaltması, bireysel kredilere daha fazla kaynak ayırabilmesine olanak sağlamaya başladı. Yine aynı nedenle reel faizlerin gerilemesi, hane halkları için bireysel kredilerin bir finansman aracı olarak kullanılabilir hale gelmesine imkân verdi ve bireysel bankacılık hacimlerinde 2002’den bu yana çok önemli bir artış kaydedildi” dedi.

İstanbul'da 50 bin konut yıkılmalı

GYODER Başkanı Tanes, 3 milyon konuttan 50 bininin yıkılması gerektiğini söyledi Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tanes, 2009 yılındaki küresel krizin etkisiyle daralma yaşanan dönemde inşaat sektörünün de yıl toplamında yüzde 16,3 oranında küçülerek, ''krizden en fazla etkilenen sektör'' olduğunu dile getirdi. Ancak, elde edilen verilerin, sektörün krizden en az hasarla çıktığını gösterdiğine işaret eden Tanes, yeni normalleşme döneminde, konut arzında, konut yapı ruhsatları daire sayısı verilerine göre dördüncü çeyrekte belirgin artış gözlemlendiğini söyledi.

ING Mortgage Barometre hayata geçiyor

ING Bank, emlak piyasasının nabzını tutacak olan ''ING Mortgage Barometre''yi hayata geçirdi. ING Mortgage Barometre hayata geçiyor Her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek olan ING Mortgage Barometre araştırmasının sonuçları konut satın alma trendleri, konut kredisi kullanma eğilimi, tercih edilen yatırım araçları gibi birçok sorunun cevaplarını kapsayacak. Aralık 2009-Mart 2010 dönemlerini kapsayan ilk sonuçlara göre, anket yapılan kişilerin büyük çoğunluğu mevcut piyasa koşullarının ev alımı için uygun olduğunu düşünüyor.

İnşaat yatırımları geriledi

2009 yılında 74 milyar liraya, özel sektörün inşaat yatırımları 60,2 milyar lira iken, 45,2 milyar liraya geriledi İnşaat yatırımları geriledi Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ''Türkiye Gayrimenkul Sektörü Temel Göstergeleri 2009'' ve ''2009-4. Çeyrek Gayrimenkul Sektörü'' raporlarının sonuçlarını basın toplantısıyla açıkladı. GYODER'in, Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri'nden Dr. Can Fuat Gürlesel'e hazırlattığı çalışmalarda, kamu kurumlarının ve sektörel üst kurumların yayımladığı verilerden de faydalanıldı.

Yurtdışı döviz hesapları 1.6 milyar arttı

Yurtiçi döviz hesapları 26 Mart-2 Nisan haftasında 1 milyar 641 milyon dolar artışla 98 milyar 260 milyon dolara yükseldi. Yurtdışı döviz hesapları 1.6 milyar arttı Yurtiçi döviz hesapları 26 Mart-2 Nisan haftasında 1 milyar 641 milyon dolar artarak 98 milyar 260 milyon dolara ulaştı. Merkez Bankası’nın verilerine göre, 2 Nisan haftasında 98 milyar 260 milyon dolar olan yurt içi yerleşiklere ait döviz hesaplarının, 1 milyar 498 milyon dolarını bankalararası, 96 milyar 762 milyon dolarını da kişilere ait hesaplar oluşturdu. Bankalararası hesaplarda 231 milyon dolar, kişilere ait hesaplarda ise 1 milyar 411 milyon dolarlık artış görüldü.

Deniz Emeklilik ne zaman satılacak?

Soruları yanıtlayan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Deniz Emeklilik'in satışı ile ilgili bilgi verdi Deniz Emeklilik ne zaman satılacak? Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, Bahçeşehir Üniversitesinde projeye ilişkin düzenlenen tanıtım toplantısında, Türkiye nüfusunun yüzde 26'sının gençlerden oluştuğunu 15-29 yaş arası gençlerin sayısının 19 milyon civarında olduğunu ve 2,5 milyon öğrencinin üniversitede okuduğunu söyledi. Ateş, Türkiye'deki 15-29 yaş arası genç nüfusun Norveç nüfusunun 4 katı, Avusturya nüfusunun 2,5 katı ve İsveç nüfusunun 2 katı olduğuna işaret ederek, her yıl 700 bin gencin işgücüne dahil olduğunu, ancak bunun 300-350 bin kadarına istihdam yaratılabildiğini, geri kalanın ''işsizler ordusuna'' katıldığını kaydetti.

Dışarıda en büyük yatırıma hazırlanıyoruz

Özince, "Türk bankacılığı bugün el atamadığı Balkanlarda, Yunanistan, Avusturya gibi ülkelerin bankacılık yatırımlarını satın almayı değerlendirebilecek duruma geldi" dedi Dışarıda en büyük yatırıma hazırlanıyoruz Ece CEYHUN-DÜNYA KKTC - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Türk bankacılığının sermaye gücüne dikkat çekerek "Türk bankacılığı bugün el atamadığı Balkanlarda, Yunanistan, Avusturya gibi ülkelerin bankacılık yatırımlarını satın almayı değerlendirebilecek duruma geldi. Nedeni de gayet basit onların bırakın satın alma gücü işletme gücü yok. Bu dönemde Türk bankalarının hele de İş Bankası‘nın yörede yayılmacı siyasetini göreceğiz" dedi. Özince ayrıca, Kıbrıs'ta yeni bir şube açmak için de fırsat kolladıklarını söyledi. Türkiye İş Bankası ile DÜNYA Gazetesi işbirliği ile düzenlenen İş'le Buluşmalar Toplantısı Kıbrıs'ta dün yapıldı. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, bu yıl 2'nci, toplamda 18'inci İş'le Buluşmalar toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Kıbrıs'taki şube yatırımının, İş Bankası'nın Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışındaki en büyük yatırımı olma özelliğine sahip olduğunu belirtti.

Ali Sami Yen Stadı arazisi 16 Nisan'da satışa çıkıyor

TOKİ, yatırım yapmak isteyenlere yönelik, 9 ilde 201 parça araziyi ise 13 Nisan'da düzenleyeceği açık artırma ile satışa çıkaracak ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yatırım yapmak isteyenlere yönelik, 9 ilde 201 parça araziyi, 13 Nisan'da düzenleyeceği açık artırma ile satışa çıkardı. Ali Sami Yen Stadı'nın arazisinin satışına yönelik açık artırma ise 16 Nisan'da yapılacak. TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, 9 ilde 201 parça arazi satışa çıkarıldı.  Arazilerin satışına yönelik açık artırma ihaleleri, 13 Nisan'da TOKİ'nin salonunda yapılacak. Muhammen bedel üzerinden açık artırmaya çıkarılacak araziler, komisyonsuz ve yüzde 18 KDV'den muaf olarak satılacak. Açık artırma saat 13.00'de başlayacak.
x