Ana Sayfa >Haberler>En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Konut Kredisi Veren Bankalar - Haberler

TOKİ'den deprem kampanyası

TOKİ Başkanı Bayraktar, evleri depremde yıkılacak vatandaşlara konut verilmesini öngören projesini açıkladı

TOKİ'den deprem kampanyası

Bayraktar, ilk etapta İstanbul’da uygulamaya başlayacakları proje için, “Evi için ‘depremde yıkılma riski taşıyor’ raporunu alan vatandaş gelsin, evinin bedelini peşinattan düşelim, 15 senede ödeme şartıyla yeni TOKİ dairesini verelim” dedi.
Apartmansa kamulaşacak
İstanbul’da TOKİ’nin stok daireleri olduğunu kaydeden Bayraktar, “Eğer vatandaşın evi oturulamaz halde ise, depremde hasar görmüşse, raporunu bize getirecek, ‘Ben bu evden çıkmak istiyorum’ diyecek. Boşaltacak, bizim daireye taşınacak” dedi. Vatandaşın riskli evini de TOKİ’nin alacağını vurgulayan Bayraktar, tüm daireleri almaları durumunda apartmanı yıkacaklarını bildirdi. Bayraktar, on daireli bir binada 8 daireden rapor ulaşması gibi bir durumda da, apartmanın kamulaştırılacağını söyledi.

Kaynak: Finans Gündem - 26.04.2010

Bu dev projede aile olmayan ev yok!

Boğaz'ın en güzel konut projesinde ilginç bir kriter uygulanıyor! Aile olmayana ev satılmıyor

Bu dev projede aile olmayan ev yok!
ESRA ÖZSÜMER
Son günlerde emlak piyasasının en merak edilen yerlerinin başında geliyor Zincirlikuyu’daki Zorlu Center. Herkes birbirine yapının detaylarını ya da yaşadığı fiyat maceralarını anlatıyor. Fiyatlar henüz “resmi olarak” belli değil ama “dedikodusu” çok. Tabii konuşulanlar oldukça “yüksek”...
O yüzden Zorlu Center’a müşteri gibi gidip orada gördüklerimizi, hem de konuştuklarımızı yazmaya karar verdik. Üst gelir grubundan 400 ailenin sahip olacağı rezidans dairelerden birinin talip adayı olarak kapısını çaldığım satış ofisi biraz gizlenmiş gibi. Karayolları binasının arkasından yükselen kule vinçleri takip ederek, biraz da tahmin yeteneğimi kullanarak buluyorum ofisi.
Şantiyenin kapısından satış ofisine kadar olan mesafe 30 metreden fazla değil. Ancak bu mesafe içinde iki ayrı güvenlik kulübesi var. Buradaki görevliler, önce ismimi içeriye bildiriyor, sonra bana eşlik ederek yol gösteriyor. Satış ofisinde, birkaç görüşme odasına açılan geniş salonun tam ortasında Zorlu Center’ın maketi tüm heybetiyle duruyor.
Ofise girer girmez müşterileriyle bekletmeden ilgilenmeye başlayan görevli, randevu usulüyle çalıştıklarını belirtiyor. Randevusuz hiçbir şekilde görüşmediklerini. Ama o kadar ısrarcıyız ki “pes” ediyorlar. Siz yine de “randevusuz gitmeyin” bizim kadar şanslı olamayabilirsiniz.

Kaynak: Finans Gündem - 26.04.2010

Anahtar teslim konut kredisi

Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Somer, 2001 öncesi bireysel ürünlerin az olduğunu belirtti

Anahtar teslim konut kredisi
Yapı Kredi Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nazan Somer Türkiye’nin makroekonomik istikrardan uzak olması, kamu maliyesinin bozukluğu nedeniyle çok yüksek reel faizlerin hüküm sürmesi ve yurtiçi tasarrufların önemli bölümünün kamu açıklarını finanse etmekte kullanılması nedeniyle 2001 krizi öncesinde bireysel bankacılık hacimlerinin de çok zayıf olduğunu belirti.
Somer, daha sonraki yıllarda bireysel bankacılığın hızlı bir gelişme gösterdiğini söyledi.
Somer, “Krizden sonra uygulanan ekonomik istikrar programıyla birlikte kamu maliyesinde sağlanan disiplinin kamunun mali piyasalar üzerindeki baskıyı azaltması, bireysel kredilere daha fazla kaynak ayırabilmesine olanak sağlamaya başladı. Yine aynı nedenle reel faizlerin gerilemesi, hane halkları için bireysel kredilerin bir finansman aracı olarak kullanılabilir hale gelmesine imkân verdi ve bireysel bankacılık hacimlerinde 2002’den bu yana çok önemli bir artış kaydedildi” dedi.

Kaynak: Finans Gündem - 26.04.2010

İstanbul'da 50 bin konut yıkılmalı

GYODER Başkanı Tanes, 3 milyon konuttan 50 bininin yıkılması gerektiğini söyledi

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Turgay Tanes, 2009 yılındaki küresel krizin etkisiyle daralma yaşanan dönemde inşaat sektörünün de yıl toplamında yüzde 16,3 oranında küçülerek, ''krizden en fazla etkilenen sektör'' olduğunu dile getirdi.

Ancak, elde edilen verilerin, sektörün krizden en az hasarla çıktığını gösterdiğine işaret eden Tanes, yeni normalleşme döneminde, konut arzında, konut yapı ruhsatları daire sayısı verilerine göre dördüncü çeyrekte belirgin artış gözlemlendiğini söyledi.

Kaynak: Habertürk - 21.04.2010

ING Mortgage Barometre hayata geçiyor

ING Bank, emlak piyasasının nabzını tutacak olan ''ING Mortgage Barometre''yi hayata geçirdi.

ING Mortgage Barometre hayata geçiyor
Her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek olan ING Mortgage Barometre araştırmasının sonuçları konut satın alma trendleri, konut kredisi kullanma eğilimi, tercih edilen yatırım araçları gibi birçok sorunun cevaplarını kapsayacak.
Aralık 2009-Mart 2010 dönemlerini kapsayan ilk sonuçlara göre, anket yapılan kişilerin büyük çoğunluğu mevcut piyasa koşullarının ev alımı için uygun olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Finans Gündem - 21.04.2010

İnşaat yatırımları geriledi

2009 yılında 74 milyar liraya, özel sektörün inşaat yatırımları 60,2 milyar lira iken, 45,2 milyar liraya geriledi

İnşaat yatırımları geriledi
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) ''Türkiye Gayrimenkul Sektörü Temel Göstergeleri 2009'' ve ''2009-4. Çeyrek Gayrimenkul Sektörü'' raporlarının sonuçlarını basın toplantısıyla açıkladı.
GYODER'in, Ekonomi ve Strateji Danışmanlık Hizmetleri'nden Dr. Can Fuat Gürlesel'e hazırlattığı çalışmalarda, kamu kurumlarının ve sektörel üst kurumların yayımladığı verilerden de faydalanıldı.

Kaynak: Finans Gündem - 20.04.2010

Yurtdışı döviz hesapları 1.6 milyar arttı

Yurtiçi döviz hesapları 26 Mart-2 Nisan haftasında 1 milyar 641 milyon dolar artışla 98 milyar 260 milyon dolara yükseldi.

Yurtdışı döviz hesapları 1.6 milyar arttı
Yurtiçi döviz hesapları 26 Mart-2 Nisan haftasında 1 milyar 641 milyon dolar artarak 98 milyar 260 milyon dolara ulaştı.
Merkez Bankası’nın verilerine göre, 2 Nisan haftasında 98 milyar 260 milyon dolar olan yurt içi yerleşiklere ait döviz hesaplarının, 1 milyar 498 milyon dolarını bankalararası, 96 milyar 762 milyon dolarını da kişilere ait hesaplar oluşturdu. Bankalararası hesaplarda 231 milyon dolar, kişilere ait hesaplarda ise 1 milyar 411 milyon dolarlık artış görüldü.

Kaynak: Finans Gündem - 16.04.2010

Deniz Emeklilik ne zaman satılacak?

Soruları yanıtlayan Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Deniz Emeklilik'in satışı ile ilgili bilgi verdi

Deniz Emeklilik ne zaman satılacak?
Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, Bahçeşehir Üniversitesinde projeye ilişkin düzenlenen tanıtım toplantısında, Türkiye nüfusunun yüzde 26'sının gençlerden oluştuğunu 15-29 yaş arası gençlerin sayısının 19 milyon civarında olduğunu ve 2,5 milyon öğrencinin üniversitede okuduğunu söyledi.
Ateş, Türkiye'deki 15-29 yaş arası genç nüfusun Norveç nüfusunun 4 katı, Avusturya nüfusunun 2,5 katı ve İsveç nüfusunun 2 katı olduğuna işaret ederek, her yıl 700 bin gencin işgücüne dahil olduğunu, ancak bunun 300-350 bin kadarına istihdam yaratılabildiğini, geri kalanın ''işsizler ordusuna'' katıldığını kaydetti.

Kaynak: Finans Gündem - 14.04.2010

Dışarıda en büyük yatırıma hazırlanıyoruz


Özince, "Türk bankacılığı bugün el atamadığı Balkanlarda, Yunanistan, Avusturya gibi ülkelerin bankacılık yatırımlarını satın almayı değerlendirebilecek duruma geldi" dedi

Dışarıda en büyük yatırıma hazırlanıyoruz
Ece CEYHUN-DÜNYA
KKTC - Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Türk bankacılığının sermaye gücüne dikkat çekerek "Türk bankacılığı bugün el atamadığı Balkanlarda, Yunanistan, Avusturya gibi ülkelerin bankacılık yatırımlarını satın almayı değerlendirebilecek duruma geldi. Nedeni de gayet basit onların bırakın satın alma gücü işletme gücü yok. Bu dönemde Türk bankalarının hele de İş Bankası‘nın yörede yayılmacı siyasetini göreceğiz" dedi.

Özince ayrıca, Kıbrıs'ta yeni bir şube açmak için de fırsat kolladıklarını söyledi. Türkiye İş Bankası ile DÜNYA Gazetesi işbirliği ile düzenlenen İş'le Buluşmalar Toplantısı Kıbrıs'ta dün yapıldı. Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, bu yıl 2'nci, toplamda 18'inci İş'le Buluşmalar toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, Kıbrıs'taki şube yatırımının, İş Bankası'nın Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışındaki en büyük yatırımı olma özelliğine sahip olduğunu belirtti.

Kaynak: Finans Gündem - 13.04.2010

Borsa'dan, tüm zamanların seans içi rekoru

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Bileşik Endeksi, 59.000 puanın üzerine çıkarak yeni bir tarihi zirveye ulaştı.

ANKARA- Endeksin gördüğü 59.038,81 puan yeni bir seans içi zirve olarak kaydedildi.

Dün 58.412,05 puandan kapanan Bileşik Endeks, 372,74 puan ve yüzde 0,64’lük artışla 58.784,79 puandan güne başladı. Gelen alımlarla hızlı bir yükselişe geçen İMKB Bileşik Endeksi seansın ilk yarım saatlik bölümü tamamlanmadan tarihinde ilk kez 59.000 puanı geçti. Endeks 59.038,81 puana kadar çıkarak yeni bir seans içi tarihi zirveye ulaştı. Daha sonra gevşeyen endeks 59.000 puanın hemen altındaki seviyelerde yatay seyire geçti.

Ali Sami Yen Stadı arazisi 16 Nisan'da satışa çıkıyor

TOKİ, yatırım yapmak isteyenlere yönelik, 9 ilde 201 parça araziyi ise 13 Nisan'da düzenleyeceği açık artırma ile satışa çıkaracak

ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ), yatırım yapmak isteyenlere yönelik, 9 ilde 201 parça araziyi, 13 Nisan'da düzenleyeceği açık artırma ile satışa çıkardı. Ali Sami Yen Stadı'nın arazisinin satışına yönelik açık artırma ise 16 Nisan'da yapılacak.

TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, 9 ilde 201 parça arazi satışa çıkarıldı.  Arazilerin satışına yönelik açık artırma ihaleleri, 13 Nisan'da TOKİ'nin salonunda yapılacak. Muhammen bedel üzerinden açık artırmaya çıkarılacak araziler, komisyonsuz ve yüzde 18 KDV'den muaf olarak satılacak. Açık artırma saat 13.00'de başlayacak.

Kaynak: Dünya Gazetesi - 09.04.2010

Fortis Bank faiz indirdi

Fortis Bank, faizlerde artış beklendiği bir dönemde, konut kredisi faiz oranlarında indirime gitti

Fortis Bank faiz indirdi
Bankanın, 19-24 ay vadede yüzde 0,83 olan faiz oranı yüzde 0,79;a, 25-42 ay vadede yüzde 0,89 olan faiz oranı yüzde 0,85;e, 43-66 ay vadede yüzde 0,89 olan faiz oranı yüzde 0,87;ye, 67-84 ay vadede yüzde 0,94 olan faiz oranı yüzde 0,93;e ve 85-120 ay vadede yüzde 0,96 olan faiz oranı yüzde 0,93;e düştü.

Kaynak: Finans Gündem - 08.04.2010

100 lira taksitle 50 bin konut

Başbakan Erdoğan 100 lira taksitle satılacak konutlara kimlerin sahip olabileceğini açıkladı ve ekledi: "İlk etapta 50 bin konut yapacağız"

100 lira taksitle 50 bin konut
Hiçbir geliri olmayan vatandaşa yönelik peşinatsız, geliri oluncaya kadar taksit ödemeyeceği, iş sahibi olduğunda 100 lira taksit ödeyeceği projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “İlk etapta bu istikamette 50 bin konut yapacağız” dedi. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin (MÜSİAD) Haliç Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen 19. Olağan Genel Kurul toplantısında konuşan, Erdoğan gayrimenkul alanında yeni projelerin hayata geçirileceği mesajını verdi.
Açılan dava nedeniyle İETT garajı arazisinin Dubai şirketine satılmadığını ve bu nedenle belediyenin ödeme planlarını altüst ettiğini kaydeden Erdoğan, Galataport ve Haydarpaşa Port projelerinin önünün de benzer şekilde kesildiğini anlattı. Erdoğan, “Kestiler ama biz umudumuzu kesmedik. Yine çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

Kaynak: Finans Gündem - 05.04.2010

TOKİ 'erken ödemeden' 60 milyon lira topladı

Bayraktar, erken ödeme indirimi kampanyasından 250 milyon lira geleceğini söyledi

TOKİ 'erken ödemeden' 60 milyon lira topladı
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Erdoğan Bayraktar, 22 Mart'ta başlayan erken ödeme indirimi kampanyasında şu ana kadar 60 milyon lira para topladıklarını bildirdi.
Bayraktar, kuru gıda firmaları için Başakşehir veya Hoşdere'de yapılacak toplu iş yeri sitesi protokolünün imzalandığı törende gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Kaynak: Finans Gündem - 01.04.2010

15 ayda 12,7 milyar euro zarar etti

İrlanda merkezli Anglo Irısh Bank'ın zararının giderilebilmesi için 18,3 milyar euro desteğe ihtiyacı var

15 ayda 12,7 milyar euro zarar etti
İrlanda'da geçen yıl devletleştirilen Anglo Irish Bank, 15 ayda 12,7 milyar euro zarar etti.

Banka yönetiminden yapılan açıklamada, 31 Aralık 2009'a kadar olan 15 aylık sürenin Anglo Irish Bank için çok zor bir dönem olduğu vurgulanarak, bu süre zarfındaki zararın, 12,7 milyar euro olduğu bildirildi. Söz konusu zarar, İrlanda'da şimdiye kadar bir ulusal bankanın açıkladığı en büyük miktar olarak kayıtlara geçti.

Kaynak: Finans Gündem - 01.04.2010

İş Bankası'ndan yatırımcılarına yeni fon

İş Bankası,piyasaya yeni bir fon sunuyor: B Tipi yüzde 100 Anapara Korumalı Dokuzuncu Alt Fon

İş Bankası'ndan yatırımcılarına yeni fon
Türkiye İş Bankası’nın halka arz edeceği yeni anapara korumalı fonda varlık seçimi bu kez dünya ortalamasının üzerinde bir büyüme grafiği sergileyen, Brezilya, Rusya, Hindistan ve Çin’deki en büyük şirketlerin hisse senetlerinden oluşan BRIC 40 yatırım sepeti oldu. 1-9 Nisan 2010 tarihleri arasında halka arz edilecek olan “B Tipi Yüzde 100 Anapara Korumalı Dokuzuncu Alt Fon”, yatırımcılara anapara koruması sağlarken; BRIC Ülkelerindeki 40 büyük şirketin hisse senetlerinin getirisinden yararlanma fırsatı sunuyor.

Kaynak: Finans Gündem - 01.04.2010

İş Bankası'dan düşük faizli ev kredisi

İş Bankası’nın düşük faizli, sabit dosya masraflı ev kredisi ile kendi evinize taşınmanın tam zamanı!
İş Bankası'dan düşük faizli ev kredisi
Türkiye İş Bankası, 31 Mart 2010 tarihine kadar geçerli olan "Yeni Nesil Ev Kredisi Kampanyası" ile aylık yüzde 0,80'den başlayan faiz oranıyla ev sahibi olma imkânı sunuyor.

Kaynak: Finans Gündem - 30.03.2010

Emlak Konut’un satışları belli oldu

4.5 milyon TL’lik artışın olduğu şubat ayında My World, Avrupa Konutları ve Varyap Meridian en çok satış yapan ilk üç isim oldu

Emlak Konut’un satışları belli oldu
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’nin iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’na ait arsalar üzerinde gerçekleştirilen projelerde Şubat 2010 satışları belli oldu.
Emlak Konut’a ait arsalar üzerinde İstanbul, İzmir, Lüleburgaz ve Çorlu’da gerçekleştirilen 15 projede toplamda 264 konut satışına ulaşılırken, elde edilen ciro da 80 milyon 176 bin TL oldu. Kısa geçen şubat ayına rağmen ciroda gerçekleştirilen yaklaşık 4.5 milyon TL’lik artış ve konut satışlarındaki 19 adetlik yükseliş sektör açısından moral verici bir gelişme olarak değerlendirildi.

Ağaoğlu My World yine birinci
15 proje içinde İstanbul’dakiler her zaman olduğu gibi öncelikli oldu. Ataşehir’deki Ağaoğlu My World 37 adetlik satış ve 16 milyon 519 bin TL’lik ciro ile ilk sırada yer aldı. İkinci sırada yer alan Avrupa Konutları’nda ise 50 adetlik konut satışı gerçekleştirilerek 13 milyon 887 bin TL hasılat yapıldı. Üçüncü sırada ise 35 konut satışı ve 13 milyon 746 bin TL ciro ile Varyap Meridian yer aldı.

Kaynak: Finans Gündem - 29.03.2010

Beş ortak Orion'u Körfez'den geri aldı

Yıllarını büyük kurumlarda üst düzey yönetici olarak geçiren beş finans profesyoneli, uzun süredir düşündükleri bir projeyi gerçekleştirme fırsatı buldu.

Faiz oranlarının artık kalıcı olarak düştüğüne kanaat getiren bu isimler, eski adı İktisat Yatırım olan ve Körfez sermayesine satıldıktan sonra ismi Orion Menkul Değerler olarak değişen aracı kurumu satın aldı. Yeni patronlar bu kurum aracılığı ile Türkiye'de çok etkili bir şekilde yapılmayan portföy danışmanlığı işine ağırlık verecek.

"Artık Türkiye'de yeni bir dönem başladı" diyen Orion'un yeni sahiplerinden Murat Salar ile aracı kurum satın alma öyküsünü, hedeflerini ve piyasalardaki gelişmeleri konuştuk...

Kaynak: Finans Gündem - 29.03.2010

Enuygun.com'u Tavsiye Edin

Arkadaşına Tavsiye Et!
Enuygun.com'a ulaşın
x