Anasayfa Haberler Etiket: En uygun emekli kredisi

Emekliye maaş promosyonu geliyor

Bankalar, emekli maaşlarının yatırılması karşılığında promosyon ödemeyi kabul etti Emekliye maaş promosyonu geliyor Ancak uygulamanın hayata geçirilmesi için daha önce konuyla ilgili çıkarılan Başbakanlık genelgesinin değiştirilmesi gerekiyor. Emekli Bir-Sen, yasal altyapının hazır hale getirilmesi için bugün Çalışma Bakanı Ömer Dinçer'den talepte bulunacak.

En cazip kredi kampanyaları

Düğün ve tatil sezonu açıldı bankaların kredi yarışı kızıştı, işte bankaların kampanyaları: En cazip kredi kampanyaları Yaz aylarına girilmesiyle bankaların ihtiyaç kredilerindeki yarışı da alevlendi. Özellikle tatil mevsiminin başlaması ve evlilik sezonun açılması bankaların ihtiyaç kredilerinde cazip kampanyalar düzenlemesine neden oldu. Bankalar, tatil kredisinden, evliliğe, elektronik eşyadan eğitime, doğumdan beyaz eşyaya kadar farklı alanlarda kredi kullandırıyor. İşte bankaların kullandırdıkları ihtiyaç kredilerinden bazıları:

770 bin emekliye şok!

770 bin emekli 31.5 milyon liranın üzerine soğuk su içsin Türkiye Emekliler Derneği’nin 770 bin emeklinin maaşından kestiği 31 milyon liralık aidat için Sosyal Güvenlik Kurumu devreye girdi. Vatan'ın haberine göre SGK, kesinti yapılabilmesi için emeklilerin yeni belge imzalaması şartını getirdi. Dernek ise emeklilerin imzaladığı üyelik formunda 'kesinti yapılacağı' hükmünün yer aldığını ve paraların geri ödenemeyeceğini bildirerek, "Hukuken para iadesi olamaz ama üyelikten istifa edebilirler" açıklaması yaptı. Tüm Emekliler Derneği ile Türkiye Emekliler Derneği tarafından 770 bin emeklinin maaşından 2008-2010 yılları arasında 31.5 milyon lira aidat kesildiğinin ortaya çıkmasıyla gözler Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) çevrildi. Emeklilerin 'kendilerinden habersiz muvafakat alındığı, bu kapsamda kesinti işleminden haberdar olmadıkları' yönündeki şikayetleri üzerine olay büyürken, SGK da önümüzdeki günlerde aynı sorunun yaşanmaması için yeni önlemler aldı.

Halkbank'tan emeklilere özel kredi kartı

Emekli maaşını Halkbank’tan alanlara özel HalkCard Advantage Gülen Emekli kredi kartı emeklilere NakitPuan hediyesi, kart aidatı alınmaması, düşük faiz oranı gibi avantajlar sunuyor. Halkbank'tan emeklilere özel kredi kartıHalkbank, HalkCard Advantage ailesine HalkCard Advantage Gülen Emekli ürününü ekledi. Maaşını Halkbank aracılığıyla alan emeklilere özel HalkCard Advantage Gülen Emekli kredi kartına 1 Nisan – 1 Ekim tarihleri arasında başvuranlar 10 TL’lik “hoşgeldiniz” NakitPuan hediyesi kazanıyor. Diğer kredi kartı ürünlerine göre daha düşük faiz oranıyla dikkat çeken HalkCard Advantage Gülen Emekli’ye yüzde 2,50 kredi kartı faiz oranı uygulanıyor.
x