Anasayfa Haberler Etiket: En uygun adsl fiyatları

Turkcell Superonline’dan sınırsız internet kampanyası

Turkcell Superonline’dan yapılan yazılı açıklamada, 31 Aralık’a kadar devam edecek "Fiber internetle keyfini katla" kampanyası kapsamında, Turkcell Superonline müşterisi olmak isteyenlerin seçtikleri paketten 24 ay sabit fiyat garantisi ile ve ayda 44 liradan başlayan fiyatlarla fiber internet hizmeti alabilecekleri bildirildi. Turkcell Superonline Pazarlama ve İletişim Müdürü Birim Esener Karakaş, yeni kampanya ile ilgili olarak, "Türkiye’de standartları yeniden tanımlayarak internete giriş hızını 20 Mbps’e yükselten Turkcell Superonline, sabit fiyat garantili sınırsız erişim olanağı sunan kampanya ile bir ilke daha imza atıyor. Bilgiye ve eğlenceye herkesin çok uygun fiyatlarla erişebilmesi için başlattığımız kampanyamızda, yüksek hızı uygun fiyatla sunarak müşterilerimize modem ve kurulumu da hediye ediyoruz" dedi.

Linkedin geri adım attı ama..

Linkedin kısa bir süre önce yani bir uygulama başlatmış ve reklamlarında kullanıcıların fotoğraf ve kişisel bilgilerini kullanmaya başlamıştı. Bir dönem Facebook'un da benzer bir stratejiyle kullanıcı fotoğraflarını yayınlandığı bu yeni reklam yöntemi büyük ölçekte tepkiler aldı. Facebook bir dönem kullanıcılarının fotoğraflarını  reklamla beraber kullanıp "bu şahıs bu ürünü beğendi" ibaresiyle diğer kullanıcılara tavsiye ediyordu. Kullanıcılar bu uygulamaya da tepki göstermiş bunun üzerine Facebook geri adım atmıştı.

Maskenin altında kim var

2008'in başlarında iki düzine yabancı, ilk kez yapacakları bir buluşma düzenlediler. Tüm metro alanını geçerek iki saatte hedeflerine ulaştılar. Chanology Projesinin Edmonton bölümü resmen başlamıştı. Benzer buluşmalar, dünyanın farklı yerlerinde de gerçekleşiyordu. Yüzlerce şehirde Anon olarak bilinen binlerce kişi, daha önce benzeri görülmemiş bir şey yapmak üzerelerdi. Anonymous, Scientology'yi protesto etmek için ortaya çıkmak üzereydi. Bu çalışmayı herhangi bir lider düzenlememiş, koordine etmemişti. Bir hiyerarşi bulunmamasına rağmen protestolar, Londra sokaklarından Tokyo'ya büyük başarı kazandı. Anoynmous unutulmayacak bir mesajı tüm dünyaya vermişti: "İnternet burada"...

Yerinde sayan Facebook ve Microsoft 'en yenilikçiler' liginde gözden düştü

Apple ve iPad'in gölgesinde kalarak pazar kaybeden Nokia örneğinden ders çıkaramayan bilişim devleri kan kaybediyor. Dünyanın en yenilikçi 100 şirketi arasında geçen yıl başarı hikâyesiyle birincilik koltuğuna oturan Facebook bu yıl listeye giremedi. Bill Gates'in Microsoft'u ise 38 basamak gerileyerek 86. sıraya yerleşti. Teknoloji uzmanlarına göre, bu sektör yenilikçilikten yana, küçük bir yavaşlamayı dahi kabul etmiyor.

Vodafone, Koçnet’i 30 milyon liraya satın aldı

Daha önce Borusan Telekom’u alan Vodafone, son operasyonuyla sabit internet (ADSL) pazarına güçlü giriş yapmayı hedefliyor. Koç Holding tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Koçnet’in yüzde 99’unu 29 milyon 999 bin liraya Vodafone’a satma konusunda anlaştık. Hisse devri gerekli onayların alınmasının ardından yapılacak” denildi. ‘BiRi’ markasıyla ADSLVodafone Türkiye ise şu açıklamayı yaptı: “Pazarın önde gelen alternatif telekom operatörü olan Koçnet’i satın aldık. Hem kurumsal müşteri segmentindeki konumumuzu daha da güçlendirmeyi, hem de ADSL pazarına güçlü giriş yapmayı planlıyoruz. Kurumsal ve bireysele yönelik ürün ve hizmetlerimize ‘BiRi’ markasıyla ADSL hizmetlerini de ekleyerek genişleteceğiz.”

Intel Huron River işlemcili notebook Türkiye'de!

DataStar, Intel'in yeni 2. nesil işlemcisi olan Huron River'ı kullanan Haier T5N serisi notebook'ların satışına başladı. İki model olarak tüketicilerin beğenisine sunulan Haier T5N serisi 699 ve 799 dolar fiyatıyla yine dikkatleri üzerine çekiyor. Haier'in Türkiye temsilcisi DataStar, yaz aylarına Intel Huron River işlemcili yeni notebook'larla hareket getiriyor. Intel'in 2. nesil yeni işlemcisi olan Huron River'i kullanılan Haier T5N serisi, iki model ile satışa sunuldu. Diğer Haier notebook'larda olduğu gibi Haier T5N serisi de gelişmiş teknik özelliklerine oranla uygun fiyatı ile dikkat çekiyor.

Yalın ADSL fiyatları belirlendi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), sabit ücret bedelini ortadan kaldıran Yalın ADSL hizmeti için fiyat belirlemesini yaptı.BTK'nın “2010/DK-07/417” numaralı kararında, 2007 yılı Temmuz ayından itibaren yürürlükte olan ve toptan genişbant erişim modelleri içerisinde alternatif işletmeciler tarafından en çok tercih edilen model olan IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi hüküm, koşul ve ücretlerinin, “son kullanıcılara sunulacak yenilikçi ve rekabetçi hizmetlerin yaygınlaştırılması, yatırımların özendirilmesi, yatırım merdiveninde işletmecilerin daha üst basamaklara çıkması, piyasada etkin ve sürdürülebilir bir rekabet ortamının tesisi açısından büyük önem arz ettiği” belirtildi.Kararda, yüksek bant genişliği gerektiren servislerin yaygınlaşması, bilgi toplumuna dönüşüm sürecinde genişbant internet erişim hizmetlerinin kullanımının artması ve mevcut genişbant abonelerinin büyük çoğunluğunun IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi modeliyle hizmet alması göz önünde bulundurulduğunda, son kullanıcıların aldıkları genişbant internet erişim hizmetlerinin ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte ve “makul” fiyatlarla sunulması gerektiğine işaret edildi.Kurul kararıyla, işletmecilerin Türk Telekom'un sahip olduğu xDSL şebekesi üzerinden abonelerine IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi modeli ile hizmet sunabilmesi için gerekli olan usul, esas ve ücretleri içeren Türk Telekom Referans IP Seviyesinde Veri Akış Erişimi Teklifi'nin, en önemli yeniliklerinden birisi olan sabit telefon aboneliği olmadan DSL (Digital Subscriber Line-Sayısal Abone Hattı) internet erişimi hizmeti alınmasına imkan sağlayan Yalın DSL uygulamasının hayata geçirilmesinin onaylandığı bildirildi.
x