Anasayfa Haberler Etiket: Denizbank çiftçi kredisi hesaplama

Denizbank çiftçiye 1.5 milyar TL kredi verdi

DenizBank, 3 yılda sağladığı 1.5 milyarlık destekle, traım sektörünün finansman sorununu çözdü 'Çiftçiyi tefecilerin elinden kurtaracağız' iddiasıyla tarım sektörüne kredi veren DenizBank, 3 yılda sağladığı 1.5 milyarlık destekle, üreticinin finansman sorununu çözdü. Özel bankalar arasında tarım bankacılığına ilk başlayan DenizBank, 3 yılda verdiği 1.5 milyar liralık krediyle çiftçiyi tefecinin elinden kurtardı. DenizBank Finansal Hizmetler Grup Başkanı Hakan Ateş, tarım bankacılığı çalışmaları sırasında yaptığı açıklamalarda ''Üreticiyi tefecilerin elinden kurtarma hedefiyle yola çıktık'' demişti. DenizBank Tarım Bankacılığı Pazarlama ve Satış Grup Müdürü Ahmet Çelik ''Özel bankalar arasında tarım sektörüne en çok destek veren kurumuz. Müşteri sayımız 350 bini aştı'' diye konuştu. Tarım sektörünü ana odaklanma alanlarından birisi olarak belirlediklerini belirten Çelik ''Şubelerimizde istihdam ettiğimiz ve çoğunluğu ziraat mühendislerinden oluşan tarım müşteri temsilcilerimiz ile köy köy, kasaba kasaba dolaşarak çiftçilere özel hizmet sunuyoruz'' dedi. EN ÇOK KREDİ KULLANDIRAN BANKAYIZ Çelik, DenizBank'ın son 3 yıldır özel bankalar arasında tarım sektörüne en fazla kredi kullandıran banka konumunda olduğunu söyledi. Çelik ''Müşteri sayımız bugün itibariyle 350 bini aşmıştır. Bugün Türkiye genelinde çiftçilere kullandırdığımız kredilerin büyüklüğü 1.5 milyar TL'yi aşmış durumda'' diye konuştu. DenizBank'ın verdiği kredilerin 2003 yılında yalnızca 4 adet bitkisel ürünü kapsarken, bugün bu rakamın 30 kat artarak, buğdaydan şeker pancarına, mısırdan nara kadar 120 farklı ürünü bünyesine aldığını vurgulayan Çelik, şöyle konuştu: ''Sadece bitkisel ürünlere değil, tarım sektöründe arazi alımından, tarım ekipmanı alımlarına, örtü altı tarımdan, hayvancılık yatırımlarına kadar her türlü yatırımı finanse edebilecek Ar-Ge ve altyapıya sahibiz.'' DenizBank'ın küçük çiftçiye verdiği destek kadar büyük ölçekli yatırımlara ve yatırımcılara destek veren bir program oluşturduğunu belirten Ahmet Çelik, DenizBank'ın ''Tarım+'' ürünü ile geleceğin yatırım alanları olarak tespit edilen örtü altı tarım, süt hayvancılığı ve meyvecilik alanlarına yatırım yapmak isteyen girişimcilere de yön veridiğini belirtti. Çelik, şöyle konuştu: ''Yatırımcı grupları, işadamları, büyümek isteyen üreticiler ve birleşerek birlikte büyümeyi planlayan üreticilerin hizmetine sunduğumuz ''Tarım+'' paketi; yatırımcıların ihtiyaç duyduğu her tür danışmanlığı da içinde barındırıyor. Yatırımcılar ''Tarım+'' hizmetimiz ile ilgili www.tarimplus.com.tr'den bilgi alabiliyorlar.''

DenizBank’tan 'Çiftçiler Günü' armağanı

DenizBank 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlamak üzere çiftçilere özel bir kampanya düzenliyor DenizBank’tan 'Çiftçiler Günü' armağanı DenizBank, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlamak üzere çiftçilere özel bir kampanya başlattı. 14 - 31 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenen kampanya ile çiftçilere traktör ve yatırım kredisi kullanma avantajı sunulacak.

Denizbank çiftçi müşteriden memnun

Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, çiftçi müşterilerinden memnun olduklarını belirterek, ''Tarımsal kredilerdeki yüzde 5,5'lik batık oranı, kredi kartlarında yüzde 10, KOBİ kredilerinde ise yüzde 6'yı buluyor'' dedi. Denizbank çiftçi müşteriden memnun Ateş, KOBİ'lere kredi sözleşmesi imzalanması dolayısıyla düzenlenen törene katılmak üzere geldiği Adana'da, AA muhabirine yaptığı açıklamada, nüfusun dörtte birini istihdam eden tarım sektörüne ilgilerinin yıllar önce başladığını, ilk üretici kartını vermelerinin ardından diğer bankaların kendilerini izlediğini ifade etti.
x