Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu

Garanti'den %1,15'den başlayan faizlerle Yaz Kredisi

Garanti'den %1,15'den başlayan faizlerle Yaz Kredisi

Garanti Bankası avantajlı yaz kredisi kampanyası başlattı. Özellikle 36 ay vadeli ve yüksek tutarlı kredi kullanmak isteyenler, %1,15'ten başlayan faizlerle 100.000 TL'ye kadar kredi kullanabilirsiniz. 20.000 TL ve üzeri 36 ay vadeli tüm tutarlarda faiz oranı %1,15. Kampanyanın en çok başvuru alan tutarları için ödemeleri hesaplayalım.

Konut alırken faiz değil ev fiyatlarındaki artışa dikkat!

Konut alırken faiz değil ev fiyatlarındaki artışa dikkat!

Konut kredisi kullanarak ev satın almak isteyenlerin en büyük derdi faiz oranlarıdır. Beklentiler de faizlerin hep düşmesine yöneliktir. Hatta uzun süre faiz oranları yüksek diye ev alımını erteleyenler bile olabiliyor. Uzun yıllardır konut kredisi ve emlak piyasasını takip eden biri olarak belirteyim ki, ev satın alırken en çok konutun fiyatına dikkat etmeniz gerekir.

ING'den Enuygun'a özel en avantajlı Temmuz kredisi

ING'den Enuygun'a özel en avantajlı Temmuz kredisi

Krediye ihtiyacınız var ve ‘Temmuz ayının en avantajlı kredisi hangisi’ diye merak mı ediyorsunuz. O zaman ING Bank’ın, Enuygun.com’a özel %1,08 faizli kredi kampanyasına hemen göz atın. Eğer 15.000 TL ile 100.000 TL arasında ihtiyaç kredisi çekmeyi planlıyorsanız bu kampanya kaçırılmayacak bir fırsat.Örneklemeleri 36 ay vade üzerinden yapacağım,kampanyada tüm vade ve tutarlar için faiz oranı %1,08.

Ayda 2.500 TL'ye 180.000 TL konut kredisi

Ayda 2.500 TL'ye 180.000 TL konut kredisi

Konut fiyatları yükselince haliyle kredi başvuru tutarları da artıyor. Artık özellikle büyükşehirlerde 200.000 TL’nin altında sıfır bina yani yeni binada ev bulmak neredeyse imkansız. O yüzden 200.000 TL ya da 250.000 TL dolaylarında ev satın almak isteyenlerin nasıl bir ödeme tablosuyla karşılaşacağına bakmak istedim.

Bodrum-Çeşme yeme içme tüyoları

Bodrum-Çeşme yeme içme tüyoları

Yazın en popüler tatil yerleri Bodrum, Çeşme ve Alaçatı’da malum deniz, güneş ve beach partiler popüler. Peki ya denizden acıkan karnınızı doyurmak için öneriler istiyor musunuz? Öncelikle şunu söyleyeyim plajlarda yeme içme çok pahalı, Hem de bir o kadar lezzetsiz. Yani 20 30 TL verdiğiniz hamburgerin köftesi kötü, ekmeği bayat çıkabiliyor. Mümkünse çok aç karnınıza plaja gitmeyin. Bir lahmacun ve ayrana 64 TL vermeden önce düşünün Güne iyi bir kahvaltı ederek başlayın.

Konutu alan mı kiralayan mı kazançlı

Konutu alan mı kiralayan mı kazançlı

‘Konut alan mı kiralayan mı daha kazançlıdır’ tartışmasıyla çok sık karşılaşırız. Tarafların kendilerine göre haklı sebepleri vardır. Bu yüzden bu tartışmayı taraf olmadan, hemen hemen aynı gelir grubuna sahip kişiler arasından örnekler vererek sürdürmek istiyorum. Okuyun kararı siz verin…

Yapı Kredi'den %0,99'dan başlayan Bayram Kredisi

Yapı Kredi'den %0,99'dan başlayan Bayram Kredisi

Bayram Kredisi kampanyalarından faydalanmak ve kredi kullanmak istiyorsanız, Yapı Kredi’den %0,99’dan başlayan faiz oranlarıyla Bayram Kredisi kullanabilirsiniz.

Bayram tatili için gizli kalmış cennetler

Bayram tatili için gizli kalmış cennetler

Bayram tatili bu yıl hafta sonuna denk geldiği için kısa sürecek. Haliyle izin birleştirmeyenler de kısa süreli kaçamakların planını yapıyor. Birkaç günlüğüne hem yakın hem de daha önce gitmediğiniz yerlere gitmeye ne dersiniz? Üstelik önerilerim, İstanbul ve Ankara gibi şehirlere birkaç saat mesafede.

%0,99'dan başlayan Bayram Kredileri

%0,99'dan başlayan Bayram Kredileri

Şu sıralar nakde sıkışıksanız uygun koşullarla kredi almanın tam zamanı. Bankaların bayram kredisi kampanyaları başladı. Ben de bu kampanyalardan en cazip olan oran ve tutarlar üzerinden örnekler vereceğim. Bayram harcamalarınız için 5.000 TL’ye kadar kullanacağınız kredilerde %0,99 faiz oranından faydalanmanız mümkün.

Fiyat artışına aldırmayın ev alın, neden mi?

Fiyat artışına aldırmayın ev alın, neden mi?

Son yıllarda ev fiyatlarındaki artış hepimizin dikkatini çekmiştir. Ben da 3 yılı aşkın süredir Eunygun.com’da konutla ilgili yazılar yazıyorum. Bizzat projeleri ve ev fiyatlarını takip ediyorum. Özellikle İstanbul, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde konut fiyatlarında ciddi artış var. Zaten bu tespit tescillendi. Uluslararası bir emlak danışmanlık şirketi, tüm dünyadaki konut fiyat endeksi raporunu yayımladı. Buna göre Türkiye, dünyada Hong Kong’dan sonra konut fiyatlarının en hızlı arttığı ikinci ülke oldu. Türkiye’de konut fiyatlarının yıllık artış ortalaması %20 dolaylarında. Yeni yapılan binalarda da zaten inşaat maliyetlerinin de yaklaşık aynı oranda artması fiyat artışını kaçınılmaz kılıyor. Eski binaların da fiyatı yenilerini baz alarak artıyor. Bu süreç böyle devam edip duruyor. Özellikle İstanbul’da nüfus artışı, yabancı talebi, arsaların pahalılığı gibi unsurlar fiyat artışlarını daha da kaçınılmaz kılıyor. Şimdi “Konutta nasılsa balon var fiyatlar düşer mi” diye soranlar olabilir.

x