Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu

Vizesiz balayı rotaları

Vizesiz balayı rotaları

Yaz geldi haliyle düğün mevsimi de geldi çattı. Yeni evlenecek çiftler de bir yandan düğün telaşıyla koşuştururken bir yandan da balayını nerede geçireceklerini araştırıyor. Balayının özel olması için yurtdışına özellikle de romantik yerlerde gitmek isteyenler de çok. Ama şimdi vizeyle falan kim uğraşacak diye yakınmayın. Aslında vizesiz de gidebileceğiniz güzel balayı rotaları var.

ING'den 109 TL'den başlayan taksitlerle 9.000 TL

ING'den 109 TL'den başlayan taksitlerle 9.000 TL

İlk yıl düşük taksit ödemesi olan bir kredi arıyorsanız imdadınıza ING Bank yetişiyor. ING Bank %0,99 faizli artan taksitli 9.000 TL kredi kampanyasına Mayıs ayında da devam ediyor. Dilerseniz ilk yıl 109 TL taksitle 36 ay vadeli 9.000 TL kredi kullanabilirsiniz. İkinci ve üçüncü yıllar ise 432 TL taksit ödemesi var. Kredinin toplam geri ödemesi sigorta primleri hariç 11.720 TL yapıyor.

Tüketici kredileriyle ilgili yeni düzenlemeler

Tüketici kredileriyle ilgili yeni düzenlemeler

Resmi Gazete’de yayımlanan Tüketici Kredisi Sözleşmeleri Yönetmeliği’ne göre kredi tüketiciler, 14 gün içinde gerekçe göstermeden, cezai şart da ödemeden tüketici kredisi sözleşmesinden cayabilecek. Yine borcunu erken ödeyene indirim yapılacak, sigorta yapma zorunluluğu olmayacak ve kredi hesabından ücret alınmayacak.

Kültür turu için en iyi adresler

Kültür turu için en iyi adresler

Tatil herkes için deniz ve güneşten ibaret değildir. Bazıları da yeni yerler görmek, keşfetmek, tarihsel bir yolculuk yapmak isteyebilir. Bu tür tatillere kültür turları adı veriliyor. Eğer amacınız gezmek, görmek kültürel zenginliğinize bir şeyler katmaksa, aşağıdaki önerilere göz atın. Gitmediğiniz yerler varsa da şimdiden seyahat planlarına başlayın.

Ayda 1.100 TL'ye 80.000 TL konut kredisi

Ayda 1.100 TL'ye 80.000 TL konut kredisi

Bu başlığı neden seçtim? “Ayda 1.100 TL dolaylarında konut kredisini rahat rahat ödeyebilirim zaten 700 TL kira veriyorum” diyen pek çok kişi tanıyorum. Gerçekten de konut kredisi ödemeleri uzun vadeye yayılabildiği için bütçenizi o kadar da sarsmayabiliyor. Üstelik borcun bitiminde ev sahibi olmak gibi bir kazanç da var. Mayıs ayının kredilerini karşılaştırdım ve örneğin Garanti Bankası %2 peşin komisyonlu konut kredisini kullanarak ayda 1.100 TL taksitle 80.000 TL konut kredisi kullanılabileceğini hesapladım. Bir miktar peşinatınız varsa 130.000 TL ya da 150.000 TL’ye ev satın alabilirsiniz.

Mayıs ayına özel cazip krediler

Mayıs ayına özel cazip krediler

Bankalar bahar kampanyalarından birbirlerinden farklı kampanya stratejileri izlediler. Kimi banka belirli tutarlarda faiz oranını düşürürken, bazısı vadeye göre faizde değişiklik yaptı, bazı bankalar masrafsız kredi bazı bankalar ise artan taksitli kredi fırsatları sundu. Mayıs ayında kredi kullanmayı düşünüyorsanız sizin için en uygun fırsatları inceledik.

Garanti'den %0,65'ten başlayan konut kredisi fırsatları

Garanti'den %0,65'ten başlayan konut kredisi fırsatları

Ev fiyatlarının sürekli arttığı günümüzde konut kredisi faiz oranları gerçekten de uygun koşullarda ödeme seçeneği sunuyor. Ufak tefek oynamalar olsa da son 2 yıldır 120 ay vadeli 100.000 TL kredi için 1.340-1.450 TL aralığında taksitleri olan kredi fırsatları yazdım. Bugün de Garanti Bankası konut kredisi seçeneklerine baktım ve %0,65’ten başlayan faiz oranlarıyla konut kredisi seçeneklerinin hala çok avantajlı olduğunu gördüm.

İş Bankası'ndan günde 6 TL'ye 5.000 TL

İş Bankası'ndan günde 6 TL'ye 5.000 TL

Nakde ihtiyacı olmayan var mı? Bazılarımız şöyle bir kaç bin TL bazılarımız ise 10.000 TL veya 20.000 TL olsa da bir rahatlasam demiyor muyuz? Tüm nakit ihtiyaçlarınız için gelin, İş Bankası’nın Mayıs ayı kredi kampanyasına birlikte göz atalım. İş Bankası 36 ay vade de 50.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi fırsatı sunuyor. Örneğin günlük 6 TL, ayda 180 TL ödeyerek 36 ay vadeli 5.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Kampanyada en çok başvuru alan tutarlar üzerinden ödeme planlarına bakalım.

Finansbank'tan günde 20 TL'ye 17.500 TL kredi

Finansbank'tan günde 20 TL'ye 17.500 TL kredi

Günde 20 TL nereye harcamıyorum ki diyenlerdenseniz; 17.500 TL Finansbank ihtiyaç kredisini kolayca ödeyebilirsiniz. Niye böyle bir hesaplama yaptık? Pek çoğumuz kredi kullanmak istiyor ancak taksit ödemelerinden çekiniyoruz. Oysa günlük hesaplama yaparsak ve günlük ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini bilirsek, ihtiyacımızı karşılayacak kredinin ödemeleri için endişe etmemize gerek kalmayabilir.

Konut satışlarında net brüt karmaşasına son

Konut satışlarında net brüt karmaşasına son

Pek çok kişinin başına gelmiştir, evi satın alırken size belirtilen metrekare ile oturduğunuz alan arasında ciddi farklar oluşur. Öyle ki siz 130 metrekare bir ev satın aldığınızı zannedersiniz ve ona göre para ödersiniz ancak evin odalarını, mutfağını, banyosunu ölçtüğünüzde evin büyüklüğü 90 metrekare bile çıkmaz. Çünkü inşaat firmaları hem evi daha büyük göstermek hem de metrekare bazlı satış fiyatlarını yüksek tutmak için ortak alanları, asansör, garaj vs gibi alanları, evin metrekaresine eklerler. Brüt metrekareyle satış yaparlar. Evin net metrekaresiyle brüt metrekaresi arasında 30-40 metrekarelik farklar oluşur.

x