Yazar: Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu Yazdı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.
Yılbaşı uçak bileti promosyonlarını kaçırmayın
28 Ekim 2014

Yılbaşı uçak bileti promosyonlarını kaçırmayın

Yeni yıla farklı bir şehirde, eşin dostun yanında ya da güzel bir otelde girmeye ne dersiniz? Yılın son tatilinin planlarını şimdiden yapmaya başlarsanız uygun fiyata uçak biletleri satın alabilirsiniz. Üstelik bu yıl, yılbaşı tatili Perşembe gününe denk geliyor. Cuma günü de izin alarak 4 günlük bir tatil de yapabilirsiniz. Pek çok işyeri 31 Aralık Çarşamba günü mesaiyi erken bitiriyor. O yüzden Çarşamba öğleden sonra uçakla bir yerlere gidebilirsiniz. Bodrum, Antalya, İzmir, Kıbrıs hatta eş dost ziyaretine gitmek isteyenler için Trabzon biletlerine göz attım. Gerçekten uygun fiyata biletler var.

Ayda 1.000 TL'ye 75.000 TL konut kredisi
27 Ekim 2014

Ayda 1.000 TL'ye 75.000 TL konut kredisi

Ev satın almak istiyorsunuz, konut kredisi kullanmaya da karar verdiniz ancak ödemeler, taksitler sizi korkutuyorsa başlığa dikkat! Uzun vadeli, yüksek tutarlı ödemeler için konut kredi kampanyaları avantajlı seçenekler sunuyor. Örneğin neredeyse kira tutarı gibi bir rakama; ayda 1.000 TL’ye 75.000 TL konut kredisi kullanabileceğinizi biliyor musunuz?

ING'den %1,19 faizli 100.000 TL'ye kadar kredi
27 Ekim 2014

ING'den %1,19 faizli 100.000 TL'ye kadar kredi

Krediye ihtiyacınız var, faiz oranı yüksek olmasın ve ama yüksek tutarlarda da aynı faizle kredi kullanabilme imkanım olsun derseniz ING Bank ihtiyacınızı görecek bir kredi kampanyası sunuyor. Kampanyada 36 ay vadede %1,19 faiz oranıyla 100.000 TL’ye kadar kredi kullanabiliyorsunuz. Üstelik bu kampanyada kişiye özel faiz oranı uygulanıyor. Düzenli ödeyenler daha düşük faiz oranından faydalanırken, kredi notu düşük olanlar ise biraz daha yüksek bir faizle kredi kullanıyor. Farklı faiz uygulaması kredi kullanabilme olasılığınızı yükseltiyor, banka başvuruyu kişiye özel değerlendiriyor; elbette bu bankanın her başvuruyu onaylaması anlamına gelmiyor. Kampanyanın ödeme koşullarına örneklerle birlikte bakalım*.

Site mi müstakil ev mi?
24 Ekim 2014

Site mi müstakil ev mi?

Ev satın almayı planlıyorsunuz ya da kiralamak istiyorsunuz ancak bir apartman dairesi mi yoksa sitede mi oturmaya henüz karar veremediniz. Hepsinin kendine göre artı ve eksileri var, dilerseniz ben seçenekleri sizlerle paylaşayım ve siz buna göre karar verin?

Ev satın alırken net brüt karmaşasına son
22 Ekim 2014

Ev satın alırken net brüt karmaşasına son

Ev satın alırken en çok tartıştığımız konuların başında gelir evin metrekaresi. Size söylenen metrekarelerle evi gezdiğinizde gördüğünüz metrekareler nedense birbirini tutmaz. Diyelim ki 130 metrekare olarak satılan bir evin neredeyse 30 metrekaresi aslında sizin evinizde kullanabildiğiniz bir alan değildir.

29 Ekim için yakın yer önerileri
21 Ekim 2014

29 Ekim için yakın yer önerileri

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili Çarşamba günü yani hafta ortasına denk gelince günübirlik seyahat programları öne çıktı. Genelde havaların hep sıcak olduğu 29 Ekim’de, günübirlik bir şeyler yapmak isterseniz güzel önerilerimiz var. Tarihi ve doğal güzellikleriyle dikkat çeken yerlere bir göz atmaya ne dersiniz?

İş Bankası'ndan %0,95 faizli Sonbahar Kredisi
20 Ekim 2014

İş Bankası'ndan %0,95 faizli Sonbahar Kredisi

İş Bankası %0,95’ten başlayan faiz oranlarıyla Eylül ayının en cazip kredi kampanyalarından birini çıkardı. Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının binde 5 ile sınırlı, isteyene farklı faizle masrafsız kredi seçeneği de var. Kampanyada 12 ay vadeye %0,95 faiz oranı uygulanıyor. Bu da bu vadede tüm krediler içerisinde en avantajlı oran. Gelin kampanyanın detaylarına en çok başvurulan tutarlar üzerinden örneklemelerle bakalım.

Konutta düşük faiz fırsatını kaçırmayın
17 Ekim 2014

Konutta düşük faiz fırsatını kaçırmayın

Kredi faizlerinde sık sık artış ya da indirimler gündeme geliyor. Ancak özellikle en yüklü kredi kalemi olan konut kredisindeki bu oynamalar toplamda ciddi rakamlar yapabilir. Aylık taksitlerde 200 TL’yi aşan farklılıklar, toplamda da yıllık 20.000 TL’yi bulabiliyor. Eğer ev satın almayı düşünüyorsanız konut kredisi faizlerindeki bu oranları kaçırmayın.

Gelir testine girmeyen gençlere 272 TL prim borcu
17 Ekim 2014

Gelir testine girmeyen gençlere 272 TL prim borcu

Üniversiteyi kazanamayan gençler, bir ay içerisinde Genel Sağlık Sigortası kapsamında gelir testine girmemeniz halinde yüklü prim borcuyla karşılaşacağınızı biliyor musunuz?

Garanti'den günde 12 TL'ye 10.000 TL kredi
13 Ekim 2014

Garanti'den günde 12 TL'ye 10.000 TL kredi

Krediye ihtiyacınız var ve kullanacağınız krediye, günlük ve aylık ne kadar ödeme yapacağınızı merak mı ediyorsunuz? Gelin sizinle Garanti Bankası’nın yeni kredi kampanyası Sonbahar kredisi üzerinden örneklemeler yapalım. Garanti Bankası Sonbahar kredisi kampanyasıyla günde 12 TL ya da aylık 367 TL taksitle 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Üstelik artık kredi ile birlikte ödenen masraflar kredi tutarı ile sınırlandırıldığı için 10.000 TL kredinin masrafı sadece 50 TL, kredinin toplam geri ödemesi ise 50 TL tahsis ücretiyle beraber 13.247 TL.

x