Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu

Şimdi Bozcaada'nın tam zamanı

Şimdi Bozcaada'nın tam zamanı

Bazı yerlere özel zamanlarda gitmekte fayda var. Bozcaada'da bağbozumu zamanı mutlaka kaçırılmaması gereken dönemlerden biri. Üzümü bol, şarabı bol, denizi ve güneşi harika Bozcaada'da bu hafta sonu 4-6 Eylül tarihlerinde yapılacak Bağbozumu Şenliklerini kaçırmayın. Adada sizleri ne bekliyor, neler yapabilir, nereleri gezebilirsiniz?

Denizbank'tan günde 9 TL'ye 7.500 TL kredi

Denizbank'tan günde 9 TL'ye 7.500 TL kredi

Kredi faiz oranları yükselmeye devam ediyor, bende kredi kullanacaklar için daha düşük maliyetli kredi kampanyalarından örnekler vermeye devam edeceğim. Eğer şu sıralar uygun koşullu bir kredi kullanmayı düşünüyorsanız, Denizbank'ın Yaz Kredisi kampanyasını kaçırmayın. Denizbank’ın bu kampanyası Enuygun’a özel bir kampanya ve sadece Enuygun üzerinden yapılan başvurularda geçerli. Bu kampanyada günlük 9 TL'ye 7.500 TL kredi kullanabilirsiniz. 36 ay vadeli bu kampayanın aylık taksitleri %1,29 faiz oranıyla 273 TL ve toplam geri ödemesi de 9.876 TL yapıyor.

En çok İstanbul'daki ev ile dolar kazandırdı

En çok İstanbul'daki ev ile dolar kazandırdı

Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası yıllık bazda konut fiyat endeksini açıkladı. Buna göre ülke genelinde ev fiyatları yıllık %18,96 oranında artarken, İstanbul yıllık %27,57'lik fiyat artışıyla dikkat çekti. İstanbul'daki bu %30'a yakın artışı görünce hemen dolar kurlarını incelemeye başladım. Geçtiğimiz Haziran ayından bu yana dolarda yaklaşık %37'lik bir artış var. Onun dışında borsa, altın, mevduat gibi diğer yatırım araçlarında ise bu kadar çok artış yok.

Yaz sıcağında serinletecek 10 yer

Yaz sıcağında serinletecek 10 yer

Deniz ve güneş keyfi için alternatifi bol seyahat yazıları yazıyoruz. Peki ya yaz sıcaklarından hoşlanmayanlar? Sıcakları serin yerlerde bol oksijen eşliğinde geçirmek isteyenler. Sizleri de unutmadık ve yaz sıcağında serinletecek 10 yer önerisi hazırladık.

Şimdi çok uyguna ev bulma zamanı

Şimdi çok uyguna ev bulma zamanı

Konut kredisinde de faizlerin arttığı şu günlerde ev almak isteyenler çekinmeye başladı. Ancak unutmayın, faiz oranları artsa da, ekonomik çalkantılarda her zaman uygun fiyatlı ev çıkma olasılığı da artar. O yüzden eğer ev satın alacaksanız şimdiden ev aramaya başlayın. Önemli olan evi bulmak, daha yüksek faizli kredi kullansanız bile, kredinizi dilediğiniz zaman yeniden yapılandırabilirsiniz.

ING'den Enuygun'a özel %1,18 düşük faizli kredi

ING'den Enuygun'a özel %1,18 düşük faizli kredi

Geçtiğimiz haftayı dolar ve faiz oranlarındaki hızlı yükselişle geçirdik. Bankaların neredeyse tamamı kredi faiz oranlarını arttırdı. Hatta 36 ay vadede %1,40’ın üzerinde faiz uygulamaya başlayan bankalar var. ING Bank'ın Enuygun'a özel kampanyası ise faiz artışının en az yansıdığı kampanyalardan biri oldu. Bu kampanya %1,08’den başlayan faiz oranıyla en avantajlı kredi oldu. ING Bank’tan yalnızca Enuygun.com üzerinden yapacağınız başvurularda geçerli olmak üzere, 12 ayda %1,08; 12-36 ay arası vadede ise %1,18 faizli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Bu kampanyadan yararlanmak için başvurunuzu mutlaka Enuygun.com üzerinde yapmanız gerekiyor.

Yapı Kredi’den günde 6 TL’ye 5.000 TL

Yapı Kredi’den günde 6 TL’ye 5.000 TL

Yaz aylarında pek çoğumuz günde 5-6 TL harcayıp limonata, dondurma alıyoruz ve “oh iyi geldi” diyoruz. Peki, aynı parayı harcayarak bütçenizi rahatlatmak ister misiniz? Yapı Kredi’nin ihtiyaç kredisi kampanyasıyla günde 6 TL’ye 36 ay vadeli 5.000 TL kredi alabilirsiniz. Günlük değil, aylık ödemenizi merak ediyorsanız da aylık taksitler 183 TL ve kredinin 25 TL tahsis ücretiyle beraber toplam geri ödemesi de sigorta primleri hariç 6.623 TL tutuyor. Yapı Kredi, 10.000 TL’ye kadar olan kredilerde tüm vade ve tutarlarda faiz oranını %1,32 olarak belirlemiş, 10.000 TL kredinin ise tüm vadelerde faiz oranı %1,29.

Konutu kredi ile almanın avantajları

Konutu kredi ile almanın avantajları

Bazı insanlar kredi kullanmaktan çekinirler. Ev gibi ederi büyük bir satın almada bile bankaya borçlanmak istemezler. Herkesin kendine göre haklı gerekçeleri olabilir. Ben ise özellikle ev satın alacaksanız ve hesabınıza da dikkat eden biriyseniz, konut kredisi kullanarak ev satın almanın çok da avantajlı olduğuna inananlardanım. Bunun için faizlerin düşük olması ancak ev fiyatlarının sürekli yükselmesi, yüklü miktarda borç bulma zorluğu gibi pek çok sebep sunabilirim. İşte madde madde konutu kredi ile almanın avantajları…

Kurban Bayramı'nda 2,5 gün izin al 9 gün tatil yap!

Kurban Bayramı'nda 2,5 gün izin al 9 gün tatil yap!

Kurban Bayramı, Google aramalarında en çok aranan kelimelerin arasına girince haliyle merak ettim. Ben de yaz bitmeden ufak bir kaçamak tatili nasıl yapabilirim diye düşünüyordum. Bu sene Kurban Bayramı arifesi, 23 Eylül Çarşamba gününe denk geliyor. Dolayısıyla Pazartesi, Salı ve Çarşamba yarım gün yani 2,5 gün izin alarak ve hafta sonlarını birleştirip, 9 günlük uzun bir tatile çıkabilirsiniz. Üstelik Antalya, Marmaris, Fethiye, Bodrum, Kıbrıs gibi yazın hala çok keyifli yaşandığı yerlere giderek.

En avantajlı Ağustos kredileri

En avantajlı Ağustos kredileri

Şu sıralar kredi kullanmayı düşünüyorsunuz ancak hangi bankayı seçeceğinize henüz karar veremediniz mi? Ya da bankanızı seçtiniz ama hangi tutar ve vadede kredi kullanacağınızı netleştirmediniz mi? Bu hafta sizin için bankaların en avantajlı kredi tutarlarına göre Ağustos ayı kampanyalarını karşılaştırdım.

x