Ana sayfa   Bilgi   Yazarlar
Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu

İş Bankası'ndan ayda 369 TL'ye 10.000 TL kredi

İş Bankası'ndan ayda 369 TL'ye 10.000 TL kredi

Kredi arayışındaysanız ya da nakit sıkışıklığınız varsa, İş Bankası bu ayın en düşük maliyetli kredi kampanyalarından birini sunuyor. İş Bankası'ndan 36 ay vadeli ve 50.000 TL'ye kadar krediyi %1,35 faiz oranıyla kullanabilirsiniz. Örneğin aylık 369 TL taksitle 36 ay vadeli 10.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Ya da aylık 184 TL taksitle 36 ay vadeli 5.000 TL kredi kullanabilirsiniz.

Bütçenize uygun konut seçimi

Bütçenize uygun konut seçimi

Pek çok kişi büyük, görkemli ya da lüks konut satın almak ister ancak gelir gider dengesi buna izin vermez. Bankalar da gelir gider dengesine göre kullanabileceğiniz konut kredisi tutarını belirler. Gelirinizin belgelenebilir olmasını ister. İster kredili, ister kredisiz, bütçenize uygun konut seçimi, ev satın alırken en önemli kriteriniz olmalı. Büyük ve daha lüks konut satın almak sizin ödeme gücünüzü zorlayabilir. Ev satın alırken bankalar ödeme planında hangi kriterlere bakar? Eş, anne baba gibi hane halkı geliri katılabilir mi?

Tatil dönüşü sendromunu yenmenin yolları

Tatil dönüşü sendromunu yenmenin yolları

Tatil gibisi yok peki ya dönüşü... Kalbin, aklın hep tatilde kalır ama işe, eve ya da okula dönmek zorundasın. Hala tatil sendromundan kurtulamadıysan 'Bu yaz bitti tüh kış geldi' diye hayıflanıyorsan, üzerindeki yükü hafifletmek için bazı önerilerim var.

ING'den 20.000 TL'ye kadar kredini şimdi al, Ocak 2016'da öde

ING'den 20.000 TL'ye kadar kredini şimdi al, Ocak 2016'da öde

Kredinizi şimdi alıp taksit ödemelerine 2016 yılında başlayacağınız bir kampanya olsun ister miydiniz? ING Bank krediye ihtiyacı olup ödemesini önümüzdeki yılbaşından sonra yapabileceğiniz ertelemeli bir kredi kampanyası çıkardı. Buna göre 4.000 TL'den 20.000 TL'ye kadar sadece 36 ay vadeli %1,34 faizle ihtiyaç kredisi kullanıp, ödemelere 2016 Ocak ayında başlayabilirsiniz. Kampanyanın ödeme planları ise şöyle:

Ayda 2.000 TL'ye 130.000 TL kredi

Ayda 2.000 TL'ye 130.000 TL kredi

Ev fiyatları yükseliyor, faizler artıyor peki bu durum konut kredisi taksitlerine nasıl yansıyor? Konut kredisi faiz oranları artasa da, ev fiyatlarındaki artışı göz önünde bulundurduğunuzda hala cazibesini koruyor. Örneğin aylık 1.965 TL taksitle Garanti Bankası'ndan 120 ay vadeli 130.000 TL konut kredisi kullanabiliyorsunuz. Aylık taksitlerde faiz oranlarının %1'in altında olduğu döneme göre yaklaşık 100 TL'lik bir artış var ancak özellikle kiralardaki artışı baz alırsak ev almak, bu dönemde bile avantajlı.

Yeşil şehir Dortmund

Yeşil şehir Dortmund

Çelik, kömür ve bira, Dortmund şehrinin simgesi. Bir zamanlar ünlü bir maden şehri olan Dortmund artık müzeye dönüşen maden ocaklarıyla bilinse da hala Almanya'nın önemli şehirlerinden. 580 bin nüfusuyla Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti'ne bağlı Dortmund, Almanya'nın 7. büyük kentidir. Kuzey denizine uzak olsa da açılan kanal sayesinde limana kavuşmuştur bu da Dortmund'u zenginleştirmiş. Yeşil şehir olarak da bilinen Dortmund'da her köşe başında bir ağaç ve büyük ve güzel parklar dikkat çekici.

Üç ülkeye sınırı olan şehir Basel

Üç ülkeye sınırı olan şehir Basel

Bir havalimanı düşünün indiğinizde İsviçre, Almanya da Fransa oklarını takip ederek farklı ülkelere çıkış yapabiliyorsunuz. İşte Basel böyle bir şehir. Kozmopolit, Fransızca da Almanca da konuşuluyor. Benim de çok sevdiğim Fransa'nın Alsace bölgesine gitmek isteyenler de genelde Basel Havalimanı'nı tercih ediyor.

Schengen vizesiyle hangi ülkelere gidilir

Schengen vizesiyle hangi ülkelere gidilir

Pek çok Avrupa ülkesini aynı anda gezebileceğiniz Schengen vizesi, alması biraz zor ama aldıktan sonra da pek çok ülkeyi gezmenizi sağlayan bir vize türüdür. Schengen vizesiyle Avrupa Birliği'ne üye ülkeleri gezebilirsiniz.

Bayram tatili için 10 harika yer önerisi

Bayram tatili için 10 harika yer önerisi

Bayram ya da diğer tatil planlarınız için size sık sık öneriler veriyoruz. Bu sefer hem deniz keyfi sürmek hem de sonbaharın güzelliklerini seyretmek isteyenler için öneriler hazırladım. İşte 'bayramda ben de şöyle bir kaç günlüğüne bir yerlere kaçayım' diyenler için doğa harikası yerler...

Yapı Kredi'den günde 5 TL'ye 4.000 TL kredi

Yapı Kredi'den günde 5 TL'ye 4.000 TL kredi

Günde 5 TL, ayda 150 TL ödeme yapabilirim diyenler ve tabi krediye yani nakde ihtiyacı olanlar... Bayram öncesi kredi fırsatını kaçırmadınız. Yapı Kredi Bankası'na yapacağınız kredi başvurunuza ön onay geldiği vakit, aynı gün içinde bayrama girmeden kredinizi kullanabilirsiniz. Peki ya ödeme koşulları. Günde 5 TL ayda 150 TL taksitle 36 ay vadeli 4.000 TL kredi veya günde 10 TL ayda 300 TL taksitle 36 ay vadeli 8.000 TL veya günde 12 TL ayda 373 TL taksitle 10.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Bayram öncesi hatta okullar açılmadan hemen önce, nakde ihtiyacı olanlara duyurulur.

x