Yazar: Tuğba Hacıbayramoğlu

Tuğba Hacıbayramoğlu Yazdı

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik mezunu. Yine Marmara Üniversitesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde yüksek lisans yaptı. Radikal, Fanatik, Posta, Star,Cumhuriyet gazeteleri ile Cine 5 Televizyonu'nda editörlük ve yazarlık yaptı.
İş Bankası'ndan %0,95 faizli Sonbahar Kredisi
20 Ekim 2014

İş Bankası'ndan %0,95 faizli Sonbahar Kredisi

İş Bankası %0,95’ten başlayan faiz oranlarıyla Eylül ayının en cazip kredi kampanyalarından birini çıkardı. Kredi tahsis ücreti ise kredi tutarının binde 5 ile sınırlı, isteyene farklı faizle masrafsız kredi seçeneği de var. Kampanyada 12 ay vadeye %0,95 faiz oranı uygulanıyor. Bu da bu vadede tüm krediler içerisinde en avantajlı oran. Gelin kampanyanın detaylarına en çok başvurulan tutarlar üzerinden örneklemelerle bakalım.

Konutta düşük faiz fırsatını kaçırmayın
17 Ekim 2014

Konutta düşük faiz fırsatını kaçırmayın

Kredi faizlerinde sık sık artış ya da indirimler gündeme geliyor. Ancak özellikle en yüklü kredi kalemi olan konut kredisindeki bu oynamalar toplamda ciddi rakamlar yapabilir. Aylık taksitlerde 200 TL’yi aşan farklılıklar, toplamda da yıllık 20.000 TL’yi bulabiliyor. Eğer ev satın almayı düşünüyorsanız konut kredisi faizlerindeki bu oranları kaçırmayın.

Gelir testine girmeyen gençlere 272 TL prim borcu
17 Ekim 2014

Gelir testine girmeyen gençlere 272 TL prim borcu

Üniversiteyi kazanamayan gençler, bir ay içerisinde Genel Sağlık Sigortası kapsamında gelir testine girmemeniz halinde yüklü prim borcuyla karşılaşacağınızı biliyor musunuz?

Garanti'den günde 12 TL'ye 10.000 TL kredi
13 Ekim 2014

Garanti'den günde 12 TL'ye 10.000 TL kredi

Krediye ihtiyacınız var ve kullanacağınız krediye, günlük ve aylık ne kadar ödeme yapacağınızı merak mı ediyorsunuz? Gelin sizinle Garanti Bankası’nın yeni kredi kampanyası Sonbahar kredisi üzerinden örneklemeler yapalım. Garanti Bankası Sonbahar kredisi kampanyasıyla günde 12 TL ya da aylık 367 TL taksitle 36 ay vadeli 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Üstelik artık kredi ile birlikte ödenen masraflar kredi tutarı ile sınırlandırıldığı için 10.000 TL kredinin masrafı sadece 50 TL, kredinin toplam geri ödemesi ise 50 TL tahsis ücretiyle beraber 13.247 TL.

Kredi masraflarına yeni düzenleme
09 Ekim 2014

Kredi masraflarına yeni düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) bankacılık ve kredi işlemleriyle ilgili alınan ücretlerde düzenlemeye gitti. Buna göre örneğin 10.000 TL'lik bir kredide alınacak masraf 50 TL'yi, 100.000 TL'lik bir evin masrafı ise 500 TL'yi geçemeyecek. İşte yeni düzenlemeler...

29 Ekim için uçak bileti kampanyaları
08 Ekim 2014

29 Ekim için uçak bileti kampanyaları

29 Ekim haftasında bir kaç günlüğüne bir yerlere kaçma planı yapıyordum. Uçak bileti fiyatlarına göz atayıp dedim inanamadım. Ben "Nereye gideyim Kıbrıs'a mı, Antalya'ya mı, Bodrum'a mı" diye düşünürken gidiş dönüş bilet fiyatları beni mest etti.

Şimdi Kapadokya zamanı
08 Ekim 2014

Şimdi Kapadokya zamanı

Büyüleyici bir doğa harikası, insanlık tarihinin önemli izlerini barındıran topraklar ve her mevsimi ayrı Güzel Atlar ülkesi Kapadokya... Dünyanın popüler seyahat rotalarından biri olan Kapadokya aslında yanı başımızda. Çünkü böylesi bir doğa güzelliğini bulmak zor. Milyonlarca yılda rüzgarın ve yağmurun aşındırmasıyla oluşmuş peribacaları, buradaki mağara evlerde yaşamış ilk Hristiyanlar, farklı kültürlerle harmanlamış bu topraklar gerçekten de görülmeye değer. Kapadokya'nın her mevsimi güzel ama sonbaharı bir başka güzel.

Finansbank'tan günde 12 TL'ye 10.000 TL masrafsız kredi
02 Ekim 2014

Finansbank'tan günde 12 TL'ye 10.000 TL masrafsız kredi

Masrafsız ve düşük faizli bir kredi arıyorsanız Finansbank’ın Enuygun.com’a özel kredi kampanyasını değerlendirmenizi tavsiye ederiz. 36 ay vadeye kadar tüm tutarlarda %1,19 faiz oranı uygulanan bu kredide masraf yok. Kampanya ile günde 12 TL’ye 357 TL aylık taksitle 36 ay vadeli 10.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Kredinin toplam geri ödemesi 12.859 TL yapıyor. Bu da kredi kampanyaları içerisinde en avantajlı, en düşük maliyetli kredilerden bir tanesi.

BES fonlarınızı kontrol etmeyi unutmayın
01 Ekim 2014

BES fonlarınızı kontrol etmeyi unutmayın

Türkiye’de 4 milyonu aşkın Bireysel Emeklilik Sigortası (BES) katılımcısı var. Katılımcı sayısı da sürekli artıyor. %25’lik devlet katkısı hiç şüphesiz BES katılımını teşvik ediyor. BES’i seçenlerin en büyük sebebi de hem bu devlet katkısından faydalanmak hem de birikim yapmak.

Evimizi peşin mi alalım yoksa krediyle mi?
01 Ekim 2014

Evimizi peşin mi alalım yoksa krediyle mi?

Pek çok insan ev borcu gibi yüklü bir borcun altına girmek istemez, para biriktirip peşin olarak ev almaya çalışır. Ancak düşük faizli konut kredisi fırsatından yararlanabileceğiniz bir öneride bulunmak istiyorum. Şöyle ki, diyelim 150.000 TL peşinatınız var ve bu fiyata peşin bir ev alacaksınız ve borç harç olmayacak. Bu peşinatı biriktirmek için de aylık ortalama 1.000 TL ya da daha üzeri bir para birikimi yapıyorsunuz. Öyleyse size bir önerim var. 1.000 TL’yi biriktirmeye devam edin ve iki ev satın alın. Nasıl mı?

x