Hava taşımacılığında biletlerin ucuzlaması ve artan rekabet sonrası artık tatilcilerin gözde seyahat aracı uçak oldu. Ancak havaalanlarına ulaşım, bazen uçuşun kendisi kadar pahalı olabiliyor. Taksiyle şehirden genellikle uzakta olan havaalanına gitmek çok pahalı. Kendi arabasıyla gidebilenler de astronomik park ücretlerinden şikayetçi. Toplu taşımanın bir çok yerde sıkıntılı olduğunu da gözönüne alınca, uçak yolcuları artık havaalanı servisi olan firmaları tercih ediyor.

Havaalanı servisinde rekabet arttı

Bu durumda havayolu firmaları da servis taşımacılığı yaparak yolcuları kendi bünyelerine çekmek için kıyasıya bir rekabete girdi. İlk önce Atlasjet ile başlayan bu uygulama şimdilerde hemen hemen tüm firmalara sıçramış durumda.

Uçak bileti kadar taksi ücreti ödemeyin

Örneğin Antalya’ya uçup Alanya ya da Kemer’e yakın bir otele gitmek istediğinizde neredeyse uçak bileti kadar taksi ücreti ödemek zorunda kalırsınız. Oysa uçak firmalarının servisini kullanarak havalimanından gideceğiniz yere kadar konforlu bir otobüs yolculuğu yapabilirsiniz. Bodrum gibi dağınık tatil yörelerinde ya da İzmir gibi havalimanın uzak olduğu yerlerde servisler size büyük kolaylık sağlar.Uçak biletlerinizi Enuygun.com’dan karşılaştırarak alırken firmaların servislerine bir gözatın derim.

uçak Bileti

Atlasjet Havaalanı Servisleri

Atlasjet'in Antalya’dan Alanya ve Kemer yönüne, Bodrum’da Turgutreis, Bitez, Gümbet ve Bodrum merkeze, İzmir’den Kuşadası, Selçuk, Manisa, Aydın ve Bornova’ya servisi mevcut ve ücretsiz.

Pegasus Havaalanı Servisleri

Pegasus'un Mersin, Adana, Malatya, Elazığ, İzmit, Gebze, Sakarya, Bursa, Gaziantep, Trabzon-Rize, Samsun-Ordu ve Konya, Fransa’da Lyon ve Saint Etienne arasında servis ulaşımı yapıyor. 5 TL ile 8 TL arasında değişen fiyatları var. Yurtdışında ise 11 Euro istiyor.

Onurair Havaalanı Servisleri

Onurair'in Bodrum, Kuşadası, Malatya, Samsun, Ordu, Bafra, Adana, Trabzon, Giresun, Gaziantep ve Alanya’ya servisi var, ücretsiz.

Anadolujet Havaalanı Servisleri

Anadolujet'in Servis taşımacılığı olmayan Anadolujet Secura Drive servisiyle 7 gün 24 saat evden havalimanına özel taşımacılık yapıyor ve yüzde 30 indirim sağlıyor.

SunExpress Havaalanı Servisleri

SunExpress'in Mersin, Adana, Alanya yönüne servisi var. Önceden rezervasyon ile belli yerlere ücretli servis sağlıyor.

Bonus Card’lılara özel hizmet

Garanti Bankası, Bonus Card sahiplerine İstanbul Atatürk Havalimanı’nda vale hizmeti veriyor. İç ve Dış hatlar terminalinde Bonus Card'ınızı gösterdiğiniz özel otopark görevlisi arabanızı kapıdan alır, otoparka %50 indirimli bırakır, dönüşünüzde kapıda teslim eder. Ayrıca evden havaalanına, havaalanından eve ulaşımınızı VIP donanımlı araçlarla sağlar. Hem de Bonus'a özel %30 indirimli fiyatlarla! Bilgi için 444 03 33 Alo Garanti'yi arayabilirsiniz.

 

Yazar : Tuğba Hacıbayramoğlu