Anasayfa BilgiBorç Transferi:Kredilerinizi Tek Bankada Toplamak

Borç Transferi:Kredilerinizi Tek Bankada Toplamak


Borç Transferi:Kredilerinizi Tek Bankada Toplamak

Zaman içerisinde çeşitli bankalardan aldığımız ihtiyaç kredileri bir süre sonra takip etmekte hatta ödemekte zorlandığımız tutarlar haline gelebilir. Ödemeleriniz düzenli ve gelir durumunuz yeterli ise bu kredilerinizi tek bir bankada birleştirme imkanınız olabilir. Bankaların konuya yaklaşımları farklılık gösterecek olsa da, yeni müşteri kazanımı açısından size çözüm üretmeye çalışacak bankalar olacaktır.  

Aylık geliriniz yeni bir kredi için de elverişli ise, sitemiz üzerinden sizin için en avantajlı ihtiyaç kredisine başvuru yapabilir, yeni kredinizi aldıktan sonra diğer kredilerinizi kendiniz kapatabilirsiniz. Ancak geliriniz yeni bir kredi almak için sınırda ise, devam eden kredileriniz nedeniyle standart bir kredi başvurusu sizin için yeterli olmayabilir. Bunun için bankalara bizzat müracat etmeniz, kendinizi, koşullarınızı, yeni bir kredi ile diğer borçlarınızı kapatma niyetinizi, ödeme kabiliyetinizi izah etmeniz ve aynı zamanda tüm bunları belgelendirmeniz gerekir.

Bu sürecin bir başka adı da borç transferi olacağına göre, kredi başvurusu yapacağınız banka yeni alacağınız kredi ile devam eden kredilerinizi kapatacağınızdan emin olmak isteyecektir. Hatta bir kısım banka kredi kullandırımı sırasında, parayı size ödemek yerine doğrudan EFT ile bu kredileri kendisi kapatmak isteyebilir. Sizin bunu önceden teklif etmeniz, bu krediyi gerçekten kredi borçlarınızı kapatmak niyetiyle istediğinizi kesinleştirecektir. Yani başvuru sırasında bankaya,  amacınızın kredilerinizi kapatmak olduğunu, hatta isterlerse kredi kullandırımında kapama işlemini onlara devredebileceğinizi, gerekli EFT talimatlarını başvurunuz ile birlikte verebileceğinizi belirtebilirsiniz.

Her ne kadar bankalar devam eden kredilerinizi görüntüleyecek olsa da, bu kredilerin kapatma tutarları konusunda ilgili bankalardan yazı isteyip başvuru belgelerinize ekleyebilirsiniz. Bu belgeler kredi alma nedeninizi açıkça gösterecek, hazırlıklı gitmeniz ise başvuru yapacağınız bankayı olumlu etkileyecektir. Gelir seviyenizi gösteren belgeleri hazırlarken de bordronuz dışında, eşinizin ya da birlikte oturduğunuz aile bireylerinin gelir belgeleri, kira ödemiyorsanız size veya birlikte oturduğunuz aile bireylerine ait tapu size bu süreçte yardımcı olur. Ayrıca her bankanın konuya yaklaşımı farklı olabileceği için elinizdeki belgelerle birden fazla bankaya müracat etmeniz sizi sonuca daha çabuk ulaştırır.

Tüm galeriler »Popüler Galeriler

Yorumlar (1)

tamamda kardeşim ben borçlarımı bir yere toplamak için talepte bulunuyorum borçlarım var diye kredi çıkmıyor zaten amaç o borçları kapatmak onun için talepte bulunuyorum tek yere ödemem daha kolay olacağı için ama hiç bir banka olumlu cevap vermiyor belkide emekli maaşı aldığım içindir zaten çok ihtiyacım olmasa ödemiyecek durumum olsa asla keyfi faizli borca girerek kendime sıkıntı yaratmayı istemem her halde bunların hepsi taktik bence insanları önce cazip şekilde borçlandırıyorlar telefonunuza devamlı mesajlar gönderiyorlar ekstreler düzgün ödenirken iyide teşekkür eden yok biraz ödemede gecikmeleriniz oldumu yandınız kimse senin ödemelerin düzgün giderken birden neden ödeyemez duruma geldiğini sormuyor hemen icra işlemleriyle ikazlar başlıyor geriye dönüp banka borçlarıma ödenenlere baksınlar bakalım arada tabiki dengeler bozulabiliyor lütfen kurunun yanında yaşlarıda yakmayalım bankalar bu kadar ihtiyacı olan insanlardan fazlasıyla kazanıyorlar

Yorum Yaz
Toplam Yorum
x